Ege Haberleri

  Örnek girişimci

  Ramazan ÇETİN / DENİZLİ, (DHA)
  28.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de tekstil devi DEBA kapandıktan sonra işsiz kalan Vildan Çaputçu, Sanayi Odası’nın düzenlediği Girişimcilik Eğitimi’ni tamamladıktan sonra kendi işyerini kurdu.

  Mehmetçik Mahallesi’nde Anjea Desingner’s Store isimli butik açan ve burada dizilerde ünlülerin giydiği kıyafet ve takıları satan Çaputçu, girişimci kadın örneğini sergiledi.
  Vildan Çaputçu, 14 yıl ev hanımlığı yaptıktan sonra 2001 yılında DEBA’da işe başladı. Fabrikanın desen bölümünde bir süre çalışan Çaputçu, kendini de desen çizimi konusunda geliştirdi. Geçen yıl DEBA’nın kapanmasıyla işsiz kalan Vildan Çaputçu, Sanayi Odası’nın ev hanımları için düzenlediği Girişimcilik Eğitime katıldı. Eğitimini tamamlayan Çaputçu, Mehmetçik Mahallesi’nde iki katlı müstakil bir ev kiralayarak Anjea Desingner’s Store isimli bir butik açtı.
  Giysi ve takılar özel
  Vildan Çaputçu, mağazasında kendi yaptığı tasarımlar ile Aşk-ı Memnu gibi dizilerdeki oyuncuların giydiği kıyafetler ve takılardan sattığını söyledi. Çaputçu, mağazasında özel giysiler ve takılar sattığını anlatırken, “Herkesten farklı bir işyeri açmak istedim. Benim açtığım mağaza diğerlerinden çok farklı, gelenler kendini ev ortamı sıcaklığında hissediyor. Çaylarını içerken tasarımları da inceleyebiliyor” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı