Ege Haberleri

  Organikte de İzmir başkent

  Burcu TANER/ İZMİR, (DHA)
  26.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Egeli hazır giyimciler Avrupa’nın gelinlik başkenti haline getirdikleri İzmir’i organik tekstilin de merkezi haline getirmek için kolları sıvadı. EGSD yeni bir fuar çalışması başlattı.

  İZMİR’i sadece Türkiye’nin değil Avrupa’nın da gelinlik başkenti haline getiren If Wedding Fashion’un baş mimarlarından Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) yeni döneminde kenti organik tekstil ve hazırgiyimin de merkezi haline getirecek. Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Torun, İzmir’e en az gelinlik fuarı kadar başarılı bir fuar daha kazandıracaklarını söyledi. Tasarımcıların yolunu açacak olan Dernek, her ay ünlü modacıları İzmir’e getirmeyi planlıyor.
  EGSD Başkanı Özcan Torun, Organik Fashion İzmir (OFİ) projesi ile kente özel kitleye hitap eden (niş) bir organizasyon daha kazandırmak istediklerini kaydetti. Torun, 14 Nisan 2011’de uluslararası kuruluş Textile Exchange ile beraber “Türk Tekstil Sektörü İçin Sürdürülebilir İş İmkanları” konulu seminer düzenleyeceklerini belirterek, “Bu seminerle eş zamanlı olarak 14-16 nisan tarihleri arasında organik hazır giyim üreticileri ile yabancı alıcıları buluşturacak alım heyeti organizasyonu yapıyoruz” dedi.

  GELİNLİK GİBİ

  Seminer ve fuar organizasyonun Dış Ticaret Müsteşarlığı tarafından desteklendiğini aktaran Torun, “Deniyoruz, çünkü denemek için en uygun zaman olduğunu düşünüyoruz. Yeni katılımlarla destek olmaya çalışıyoruz. Belki bu fuarı alanında dünyanın en büyük fuarlarından birine dönüştürebiliriz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı