Ege Haberleri

  ORADA NELER OLUYOR

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  05.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tehlike hattındaki bütün takımları ilgilendiren Kartal-Giresun maçı öncesi İstanbul’da organize edilen geceye yeşil-beyazlı ekibin de katılacağının bildirilmesi endişe yarattı. Altay Başkanı Ahmet Taşpınar, “Kulüpler attıkları her adıma dikkat etmeli” dedi.

  Kafaları karıştırdı

  Bank Asya 1. Ligi’nde tehlikeli bölgedeki bütün takımları yakından ilgilendiren Kartal-Giresun maçı öncesi, İstanbul kulübünün yöneticisi Muzaffer Aygün’ün sahibi olduğu Kartal’daki Titanic Otel’de bu akşam “Giresunlular Gecesi” düzenlenmesi, Giresunspor’un da takım halinde geceye katılacağının bildirilmesi kafaları karıştırdı. Altay ve Akhisar Bld’nin de diken üstünde girdiği son iki hafta öncesi, Giresunsporlu yöneticilerin, rakip takımın yöneticisinin otelinde böyle bir organizasyona katılması, takımın da İstanbul’a erken gelmesi büyük endişe yarattı.

  Lig şaibesiz bitmeli

  Altay Başkanı Ahmet Taşpınar, Kartal-Giresun maçının sadece Altay için değil, Güngören Bld, Akhisar Bld ve Adana açısından da önem taşıdığını hatırlatarak, “Kartallı bir yöneticinin otelinde maç öncesi Giresunlular Gecesi yapılacağı, Giresunspor’un da geceye katılacağı bilgisi bize de geldi. Böyle ortamlarda kulüpler attıkları her adıma dikkat etmeli. 1. Lig gibi marka değeri artan, kamuoyunun yoğun ilgisini çeken bir ligin şaibesiz sona ermesi en büyük dileğimiz. Altay olarak böylesine kritik bir ortamda, ilgili herkesin gerekli hassasiyeti göstereceği inancını taşıyoruz” dedi.

  Çok acılar çektik

  Altay’ın son yıllarda özellikle bu tür konularda büyük acılar çektiğini belirten Taşpınar, “Altay’ın 2002-03 sezonunda Süper Lig’den nasıl düştüğü dün gibi gözümün önünde. Yaşadığımız olayların izleri hala camiamızın hafızasında. Türk futbol ailesinin 97 yıllık bir üyesi olarak, kulüplerin attıkları her adıma çok dikkat etmesini istiyoruz. Türk futbolunun marka değerini yaratan ve koruyan Türkiye Futbol Federasyonu’nun da tüm takımların sportif konsantrasyonunu etkileyecek Kartalspor-Giresunspor maçını daha dikkatli takip edeceğinden hiç şüphemiz yok” diye konuştu. 

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı