Ege Haberleri

  Onur'un onuru kırıldı

  Ulaş SAĞ / İZMİR, (DHA)
  30.06.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Sözleşmesinde 200 bin TL civarında bir rakam yazmasına rağmen bütün sezon primlerle idare etmek zorunda kalan, takımda yaşanan adaletsizliğe için için isyan eden Onur, yeni Başkan Taşpınar’dan izin alarak Giresunspor’a gitti.

  ALTAY’ın altyapısında yetişen, kaptanlık bandını da takan Onur Nasuhoğulları Giresun’la anlaşarak yuvadan uçarken, tecrübeli futbolcunun siyah-beyazlı kulüpte yaşadıkları yeni yöneticileri bile şaşırttı. Altay’da 2003’te profesyonel olan, kulübüne iki yıl hizmet verdikten sonra Sakarya’ya giden, KSK’de de bir yıl kiralık forma giyen 27 yaşındaki stopere, geçen yıl primlerin dışında sadece 12 bin TL ödendiği ortaya çıktı. Sözleşmesi 200 bin TL civarında olmasına rağmen Onur’a 12 bin TL verilirken; yine defansta görev yapan Mehmet Budak’ın 350 bin TL’ye imza atıp 200 bin TL’sini alması takım içindeki adaletsizliği gözler önüne serdi.

  ÖRNEK TAVIR

  Sezon boyunca moralinin sürekli bozuk olduğu gözlenen, ancak “Kol kırılır yen içinde kalır” diyen Onur’un kötü ruh halinin bu olaydan kaynaklandığı anlaşıldı. Sakatlığı nedeniyle uzun süre oynamamasına rağmen lig biter bitmez Futbol Federasyonu’na başvuran, parası yatırılarak serbest kalması engellenen Yiğitcan’ın tersine, elinde Niyazi Konuşmaz’ın çekleri bulunan Onur aynı yolu izlemedi. Tecrübeli futbolcu,          “Alacaklarım yüzünden Federasyon’a başvurmadım. Altyapıdan yetişmiş biri olarak bu yolu tercih etmem. Saygı duyduğum Başkan Ahmet Taşpınar’a güveniyorum” dedi.

  KAYITLARDA VAR

  Altay’la yaptığı transfer görüşmesinde Başkan Taşpınar’ın kendisine, “Şartlarımız belli. Eğer para kazanabileceğin, iyi bir teklif alırsan gidebilirsin. Takım çıkmazsa kapımız sana açık” demesinin ardından Giresunspor’la el sıkıştığını belirten Onur, “Giresun’un teklifi olmasaydı, az para önermelerine rağmen adaletli bir yapı oluşturacakları için Altay’da kalırdım. Yaşadığım haksızlıkla ilgili söyleyeceğim çok şey yok. Kulüp kayıtlarında kime ne kadar para verildiği kayıtlı” diye konuştu. Onur’un Giresun’dan 275 bin TL alacağı ifade edildi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı