Ege Haberleri

  Onsekiz Mart’ta olaylı şenlik

  Erdem SÜREK-Burak GEZEN ÇANAKAKALE, (DHA)
  15.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Bahar Şenliği’nde gün boyu eğlenen öğrenciler, gece ortalığı savaş alanına çevirdi.

  ÇANAKKALE Onsekiz Mart Üniversitesi’nin (ÇOMÜ) 15’inci geleneksel Bahar Şenliği etkinliklerinde gündüz öğrenci topluluklarınca yiyecek ve içecek standları kuruldu. Tam bir şenlik havasına bürünen Dardanos Yerleşkesi’nde gece ise isyan vardı.
  Etkinlikler kapsamında saat 22.30’da sahne alacağı duyurulan Sıla’yı dinlemek üzere merkez ve ilçelerden 10 bin öğrenci Dardanos Kampusü’ne saatler öncesinden geldi. Ancak, Sıla’nın sahneye geç çıkışı yüzünden ortalık savaş alanına döndü.
  Arbede çıktı
  Binlerce genç, eline ne geçirdiyse sahneye fırlatmaya başladı. Kalabalık arasında fırlatılan cisimlerden nasibini alanlar da oldu. Çok sayıda öğrenci hafif şekilde yaralandı. Taş, bira ve su şişelerinin yağdığı sahnede görevliler zor anlar yaşadı. Sahne aydınlatma tesisatı zarar gördü. Öğrenciler tepkilerini ıslıklar ve “yuh” sesleriyle dile getirdi. Düzenleme komitesindeki görevliler ses düzeninde bir arıza meydana geldiği için Sıla’nın sahneye çıkışının geciktiğini anlatmaya çalıştı. Ancak, açıklama öğrencilerin sakinleşmesine yetmedi.
  Sıla, özür diledi
  Saat 24.00’de sahne alan Sıla ise gecikmeden dolayı özür dileyerek konserine başladı. Ancak Sıla konseri devam ettiği sırada da gençler arasındaki taşkınlıklar sürdü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı