Ege Haberleri

  Önce sınav sonra adliye

  Turaç TOP / Kadir ÖZEN İZMİR,(DHA)
  22.06.2013 - 13:57 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de, Taksim Gezi Parkı protestolarına verilen destek sırasında kamu ve özel binalarına zarar verip, molotofkokteylli saldırı düzenleyerek halkı kışkırttıkları iddiasıyla gözaltına alınan üniversite öğrencisi S.Ö. (23), savcının talimatıyla polis kontrolünde LYS-2 sınavına girdikten sonra adliyeye sevkedildi.

  İzmir Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kentteki Gezi Parkı protestolarında bazı terör örgütleri adına eylemde bulunup, kamu ve özel binalara zarar vererek, molotofkokteylli saldırı düzenleyip halkı kışkırttıkları ileri sürülen kişilere yönelik önceki gün operasyon düzenlemişti.

  İzmir, Ankara ve Tunceli'deki 15 ayrı adrese düzenlenen eş zamanlı baskınlarda, MKP, TKP-ML ve DSİH üyesi oldukları ileri sürülen C.B.Ç., Dokuz Eylül Üniversitesi öğrencileri E.K., İ.U., K.İ., H.P., S.Ö., Ege Üniversitesi öğrencisi D.D., emlakçı E.İ., İzmir Büyükşehir Belediyesi'nde staj yapan Ç.K. ile İ.K., A.H.A., O.A., V.Y., ve A.I. gözaltına alındı.

  O.Ö.'nün aranmasına devam edilirken, şüphelilerin evlerinde ve gösterdikleri yerlerde yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel döküman, bilyeler ve sapanlar ele geçirildi. Zanlıların, kentte, ilk üç günkü protestolarda polisle girilen çatışmalarda etkin rol aldıkları kaydedildi.

  Ayrıca, gözaltındaki C.B.Ç.'nin, İZSU'da birim amiri olarak çalıştığı da öğrenildi.

  Emniyette işlemleri tamamlanan zanlılardan S.Ö. dışındaki 13 şüpheli, bugün, sabah saatlerinde işlemlerinin ardından adliyeye sevkedildi.

  POLİS EŞLİĞİNDE SINAVA GİRDİ

  Şüphelilerden Dokuz Eylül Üniversitesi Eğetim Fakültesi öğrencisi S.Ö. ise polislere başvurduğu LYS-2 sınavına girmek istediğini söyledi.

  Polislerin savcıyla yaptığı görüşme sonrası S.Ö.'nün, sınava katılmasına karar verildi.

  Polis nezaretinde sınav yeri Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Fakültesi'ne götürülen S.Ö., yaklaşık 2 saat 15 dakikalık sınavın ardından adliyeye götürüldü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı