Ege Haberleri

  Önce kurs, sonra iş

  Hürriyet Haber
  24.02.2015 - 01:03 | Son Güncelleme:

  KÜÇÜK ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Destekleme İdaresi (KOSGEB), Lider Yaratıcı Katılımcılar Derneği (LİYAKAT) ile İzmir Terziler ve Konfeksiyoncular Odası (İTKO) işbirliğiyle düzenlenen "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" 30 kişinin katılımıyla başladı.

  Girişimcilerin en büyük servet olduğuna dikkat çeken KOSGEB İzmir Güney Hizmet Merkezi Müdürü Mustafa Çanakçı, "Kim, kendi işim olsun diyorsa bizden tam destek. Son dört yılda kurulan 900 işletmeye 11 milyon lira destek verdik. Ben inanıyorum ki bu kursumuzdaki 30 girişimci adayımız da kendi iş yerini açacak. Herkese hayırlı olsun" dedi.

  Kursiyerleri ziyaret eden LİYAKAT üyeleri, girişimci adaylarına başarılar diledi. LİYAKAT Başkan Yardımcısı Gülçin Güloğlu geleceğin, girişimcilerin elinde olduğunu belirterek, "Ne kadar çok yeni fikir, yaratıcı adım atılırsa o kadar ilerleriz. Çok şanslıyız ki dinamik bir genç nüfusumuz var. Yaratıcı fikirleri ne kadar çok hayata geçirebilirsek istihdama da o derece katkı sağlıyabiliriz" diye konuştu. Kendisinin de girişimci olduğuna dikkat çeken Güloğlu, "Özgün fikirlerin her zaman yanında olacağız. İnanıyorum ki bu 30 arkadaşımızda kurs biter bitmez hayallerine kavuşacaklar" dedi. İTKO'da düzenlenen 10 günlük eğitimin ardından başarılı girişimciler, 30 bin lira hibe kredi alabilecek. İkinci aşamada ise faizsiz geri ödemeli 70 bin lira ile daha desteklenecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı