Ege Haberleri

  Ölüme terk edilen kaçakları, Sahil Güvenlik kurtardı

  Tuncel YILMAZ / AYVALIK, (Balıkesir) (DHA)
  03.09.2013 - 15:00 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'in Ayvalık İlçesi Altınova Beldesi açıklarında, iddiaya göre Yunan Sahil Güvenlik ekipleri, içinde çok sayıda kaçağın bulunduğu zodyak botu patlattı, ölümle burun buruna gelen kaçakların yardımına Türk Sahil Güvenlik botu yetişti.

  Ayvalık İlçesi Altınova Beldesi sahilinden dün akşam saatlerinde bindikleri zodyak botla yasadışı yollardan Yunan adalarına gitmek isteyen kaçaklar, iddiaya göre bir süre sonra devriye görevi yapan Yunan Sahil Güvenlik ekibi tarafından fark edildi. İddiaya göre Yunan askerleri, bölgeden uzaklaşmaya çalışan zodyak botu patlatıp kaçakları ölüme terk etti. Yüzme bilen bazı kaçaklar denize atlayıp botun batmasını yavaşlatmaya çalıştı. Bu arada, bazı kaçaklar da Türk Sahil Güvenlik ekiplerine cep telefonuyla durumu bildirdi.

  KAYIP 8 KAÇAK ARANIYOR

  Harekete geçen ekipler, Altınova Karakoç Çayı açıklarında, aralarında 16 çocuk ve 11 kadının da bulunduğu 43 kaçağa ulaştı. Son anda kurtarılan kaçaklar, Sahil Güvenlik botuna alındı. Karaya çıkartılan Burma, Filistin ve Suriye uyruklu 43 kaçak, bir otobüsle sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Ayvalık Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kaçakların, 8 kişinin kayıp olduğunu söylemesi üzerine Altınova açıklarında arama kurtarma çalışması başlatıldı. Kaçakların işlemlerinin ardından sınırdışı edileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı