Ege Haberleri

  Olay savcı evleniyor

  Bahri KARATAŞ/İZMİR (DHA)
  08.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çetelere ve belediyelere düzenlediği soruşturmalar nedeniyle adı ‘Süper Savcı’ya çıkan Murat Gök, bir operasyonda tanıştığı avukat Pınar Melli ile nikah masasına oturuyor.

  İZMİR’de çetelere yönelik düzenlediği soruşturmalar nedeniyle ‘Süper Savcı’ olarak bilinen Murat Gök, Urla İlçesi’nde görev yaparken, taciz iddialarıyla gündeme gelen ‘Barbaros Çocuk Köyü’ operasyonunda tanıştığı Sosyal Hizmletler ve Çocuk Esirgeme Kurumu (SHEÇK) avukatı Pınar Melli ile dünya evine girecek. İki yıl önce, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu kararnamesiyle Urla’dan İzmir’e Özel Yetkili Savcı olarak atanan, bu süre içerisinde birçok önemli operasyona imza atan Murat Gök, 1 çocuk annesi polis memuru eşinden geçen yıl tek celsede boşanıp ayrıldı.

  Nikahı Tartan kıyacak

  Bu ayrılığın ardından bir süredir SHÇEK avukatı Pınar Melli ile arkadaşlık yapan Murat Gök, bu birlikteliği nikah masasına taşımaya karar verdi. Rahatsızlığı nedeniyle raporlu olan Özel Yetkili Cumhuriyet Savcısı Murat Gök, bir yandan da 25 Eylül’de yapacağı düğün için hazırlıklar yapıyor. Düğün mekanın Buca Atlı Spor Kulübü olduğu, nikahı da Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan’ın kıyacağı öğrenildi.

  Yürüttüğü operasyonlar

  Savcı Murat Gök, suç örgütlerine ve yedi belediyeye yönelik olarak ‘Agora’, ‘Tırpan’, ‘Sarmaşık’, ‘Fare kapanı’, ‘Turkuaz’, ‘Horoz’, ‘Rıhtım’, ‘Yengeç-1-2’ ve ‘Kumsal 1-2’ adları verilen operasyonlar gerçekleştirdi. Savcı Gök’ün bir süre önce yetkileri elinden alınmıştı. Gök’ün siyah gözlük takarak poz vermesi yargı çevrelerini rahatsız etmişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı