Ege Haberleri

  Okullar şenlendi

  Hürriyet Haber
  12.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR'de yaklaşık 30 bin öğretmen, 600 bini aşkın öğrencinin dersbaşı yaptığı 2000/2001 öğretim yılı törenle başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Zeki Bilgin İnanlı velilere seslenerek, ‘‘Çocuklarınıza ilginizi ve sevginizi esirgemeyin, bu onlara vereceğiniz bankamatik kartından, cep telefonundan daha önemli’’ dedi. Sürücüleri de öğrenci trafiğine dikkat etmeleri için uyardı.

  BORNOVA'da hayırsever Hüsnü Özyeğin'in yaptırdığı Dr. Cahit Özyeğin İlköğretim Okulu'nda düzenlenen törende, Milli Eğitim Müdürü İnanlı okulların artık veli, öğrenci temsilcilerinin de yer alacağı danışma kurullarınca yönetileceğini söyledi. İnanlı, İzmir'in ikili öğretimde bina, öğretmen sıkıntısı olmadığını belirterek, hedeflerinin 5 yılda tekli öğretime, 30'ar kişilik sınıflara ulaşmak olduğunu söyledi.

  Norm kadro karmaşası

  NORM kadro uygulamasıyla fazlaların merkeze çekilmesinin, çok sayıda okulda öğretmen sıkıntısına yol açtığı gözlenirken, törende konuşan Vali Alaaddin Yüksel, İzmir'in 15 bin olan derslik sayısını en kısa sürede 21 bine ulaştıracaklarını söyledi. Yüksel, ‘‘Bu sayede sınıf başına düşen öğrenci sayısını 30'ların altına çekeceğiz. O zaman çocuklarımızı dünyayla nefes aldırıp, dünyayla koşturacağız’’ diye konuştu.

  Atatürk Lisesi'nde plaket

  HAYIRSEVER Özyeğin'i kutlayıp, plaket veren Vali Yüksel törenin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından yenilenip, çevre düzenlemesi yapılan Atatürk Lisesi'ne geçti. Atatürk Lisesi'nin tarihi geçmişinin başarılarla dolu olduğuna dikkat çeken Yüksel, Başkan Ahmet Piriştina ile okulun yeni bir imaja kavuşmasında emeği geçenlere plaket verdi.

  Denetim başladı

  EĞİTİM yılının başlamasıyla birlikte Asayiş ve Narkotik ekipleri okul önlerinde denetime başladı, öğrencilere broşür dağıttı. Özellikle lise çevrelerinde yapılan denetimde, öğrencilerin sıkça gittiği kafeteryalarda kimlik kontrolü yapıldı. Okul önlerinde şüpheli görülen 8 kişi gözaltına alınırken, veliler ekiplere yardımcı oldu.

  DENETİMLERİN yıl boyunca süreceğini belirten asayiş ve narkotik ekipleri, ‘‘Oluşturduğumuz timler okul önlerini ablukaya alıp, ihbarları anında değerlendirecek. Okul yönetimi, öğrenci ve velilerden de destek bekliyoruz. Öğrencilere bilgilendirici broşürler dağıttık. Sivil ekiplerimiz de ayrıca çalışacak’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı