Ege Haberleri

  Okulda intihar

  Hürriyet Haber
  20.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Çiğli'de bir lise öğrencisi, okulda tabancayla intihar etti. EVKA-2'deki Naime Tömek Ticaret Meslek Lisesi son sınıf öğrencisi S.B. (16), dün saat 11.30 sıralarında muhasebe dersinden yapılan sınav sırasında çıkardığı tabancayla önce iki el havaya ateş etti. Paniğe kapılan öğretmen ve öğrencilerin arasından dışarı çıkan genç, koridorda da bir el havaya ateş etti. Silah sesini duyan okul müdürü ve bazı öğretmenlerin müdahalesine rağmen 7.65 mm çapındaki tabancayı başına doğrultan genç, tetiği çekti. Ağır yaralanan S.B., olay yerine gelen ilkyardım ekibinin tüm müdahalesine rağmen kurtarılamadı.

  Ailesi gelmedi

  OLAYDAN sonra cenaze kaldırılıncaya kadar S.B.’nin sınıfındaki öğrenciler dışarı çıkarılmazken, gencin ailesinden kimsenin okula gelmemesi dikkat çekti. Okul bahçesine çıkan bazı öğrencilerin fenalaştığı ve yöneticilerce sakinleştirildiği görüldü. Okul müdürü, daha sonra, servis araçlarının gelmesini sağlayarak öğrencilerin evlerine gönderilmesi talimatını verdi. Öğretmenlerince çok sevilen, sakin ve başarılı bir öğrenci olarak tanınan S.B.'nin intiharına inanamadıklarını söyleyen sınıf öğretmeni Bensu Gökçer, ‘‘Çok sakin ve sevilen bir öğrenciydi. Bugüne kadar hiçbir problem yaşamadık’’ diye konuştu. Aile için sorunları olduğu öğrenilen gencin, alkol bağımlısı babası Binali Bingöl tarafından sık sık dövüldüğü belirtildi. Boyacılık yapan Binali Bingöl ve anne Binnaz Bingöl polisin tüm aramalarına rağmen bulunamadı.

  16 yaşındaki lise son sınıf öğrencisi S.B., okula getirdiği tabancayla arkadaşlarının gözü önünde intihar etti. S.B.'nin canezesi çıkarıldıktan sonra evlerine gönderilen öğrenciler, gözyaşlarına boğuldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı