Ege Haberleri

  Okul yolunda facia

  Yaşar ANTER - Sezer ŞAHİNDAŞ / BODRUM, (DHA)
  15.05.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bodrum Gündoğan’da öğrenci taşıyan bir minibüs, hız ve yağmurdan zeminin kaygan olması yüzünden devrildi.

  İki öğrenci yaşamını yitirdi, beşi yaralandı. Sürücünün aralarında kendi oğlu da bulunan çocukları ücretsiz taşıdığı, ölenlerin de akrabası olduğu bildirildi.

  ÖZEL güvenlik görevlisi, 37 yaşındaki Mustafa Yalçın’ın kullandığı 48 UP 451 plakalı minibüs, Bodrum Gündoğan’dan aldığı 10 öğrenciyle belde çıkışındaki Nafiz Ilıcak İlköğretim Okulu’na giderken hız, yağış ve zeminin kaygan olması yüzünden kontrolden çıktı. Şoför direksiyon yönetimini kaybedince minibüs, kayarak yol kenarındaki okaliptüs ağaçlarına çarptı. Hurdaya dönen minibüsün sağında bulunan 2-B sınıfından 8 yaşındaki Sebahattin Utanır ile 4-A sınıfından 10 yaşındaki Deniz Çelikbaş, ağaç ve minibüs arasında sıkışıp ezilerek can verdi.

  Baki Erol (10), Ekin Aktaş (13), Ömer Yozgatlı (9), Rabia Yozgatlı (8) ve Mine Dal (10) ise yaralandı. Yaralılar Bodrum Devlet Hastanesi’nde tedaviye alındı, yaşam tehlikesi olmadığı bildirildi. Şoför Mustafa Yalçın ile oğlu İsmail Yalçın (10) ve diğer iki öğrenci ise kazayı yara almadan atlattı.

  Öğrenci yakınları ve okul yöneticileri olay yerine koştu, bazıları sinir krizi geçirdi. Bodrum-Gündoğan yolu üç saat kapalı kaldı.

  Kaymakamın gözyaşları

  Bodrum Jandarma Komutanı Binbaşı Ergün Cebeci, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Özcan ve Okul Müdürü Köksal Bakara ile olay yerine gelen Kaymakam Abdullah Kalkan da gözyaşlarını tutamadı. Uzun süre kazanın etkisinden kurtulamayan Kalkan, "Şoförün güvenlik görevlisi olduğunu ve her gün para almadan öğrenci taşıdığını öğrendik. Ölenler de şoförün yakınları, mahallesinin çocukları. Servis minibüsü Milli Eğitim’e kayıtlı değil" dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı