Ege Haberleri

  Okul mutfağında gaz sıkışması sonucu patlama: 7 yaralı

  Cavit AKGÜN/MUĞLA
  27.02.2015 - 01:08 | Son Güncelleme:

  MUĞLA Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nin Uygulama Oteli bölümündeki mutfakta bugün sanayi tipi mutfak tüpünden sızan gazın sıkışması sonucu meydana gelen patlamada 7 öğrenci, yaralandı. Okulun mutfak bölünün camları kırılıp, maddi hasar meydana gelirken, tüplerin bahçede olması olası daha büyük faciayı önledi.

  Muğla'nın Merkez İlçesi Menteşe Cumhuriyet Meydanı'ndaki adı bir süre önce 'Atatürk Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi' olarak değiştirilen Muğla Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi'nin uygulama oteli bölümündeki mutfakta, bugün saat 10.00 sıralarında, sanayi tipi mutfak tüpünün hortumundan sızan gazın sıkışması sonucu patlama meydana geldi. Patlama üzerine mutfağın camları kırılırken, ortalık savaş alanına döndü. Bu sırada mutfakta bulunan 7 öğrenci, kırılan camlarından yaralandı. Patlama ile büyük panik görülürken itfaiye ve 112 Acil servis ekipleri sevkedildi. Yaralı öğrenciler, ambulanlarla Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak,
  tedaviye alındı. Yaralı öğrencilerin durumlarının iyi olduğu hayati tehlikelerinin bulunmadığı bildirildi.

  Okul mutfağında gaz sıkışması sonucu patlama: 7 yaralı

  Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Osman Gürün, Menteşe Belediye Başkanı CHP'li Bahattin Gümüş, Menteşe Kaymakamı Zeki Arslan, Muğla Vali Yardımcı Fethi Özdemir, Menteşe İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Üğe de okula gelerek bilgi aldı.

  Okul mutfağında gaz sıkışması sonucu patlama: 7 yaralı

  Daha sonra hastaneye geçen Vali Yardımcısı Fethi Özdemir ve beraberindekiler öğrencileri ziyaret edip, "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Vali Yardımcısı Özdemir, yaralı öğrencilerin durumlarıın iyi olduğunu belirtip, "Doktorlarından bilgi aldık. Şu an itibariyle olayla ilgili soruşturma başlatmış durumdayız. Bu konuda kimsenin kuşkusu olmasın" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı