Ege Haberleri

  Öğretmenlerden okullara mescit uygulamasına tepki

  Taylan YILDIRIM/İZMİR, (DHA)
  16.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Bornova İlçesi'nde, öğretmenler okullara mescit açılmasını protesto etti. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü önünde basın açıklamalarına izin verilmeyen öğretmenler, bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra açıklamalarını bulundukları yerde yaptı.

  Bornova'da Eğitim- Sen üyesi öğretmenler ile çeşitli sivil toplum örgütü temsilcileri, Cumhuriyet Meydanı'nda toplandıktan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne doğru yürümeye başladı. Ancak, bu sırada polislerce önleri kesilen eğitimcilerin, müdürlük önüne geçmelerine izin verilmedi. Bu durumu protesto eden öğretmenler bir süre oturma eylemi yaptı. Öğretmenler daha sonra ise bulundukları yerde basın açıklamalarını okudu.

  Öğretmenlerden okullara mescit uygulamasına tepki


  Basın açıklamalarını yapan Eğitim- Sen İzmir 4 Nolu Şube Başkanı Cevat Düzci, "AKP'nin tüm yurtta, dindar ve muhafazakar nesil yetiştirme politikalarının olumsuz yansımalarını tüm yurtta olduğu gibi Bornova özelinde de görmekteyiz. Bir yandan toplumu muhafazakarlaştırıp siyasal görüşünü İslam üzerinden dayatma politikalarını uygularken, diğer taraftan da bu politikaları, meşrulaştırmak için koltuk sevdalısı, yandaş sendikaları kullanmaktadır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı