Ege Haberleri

  Öğretmen ve öğrenciler dikkat: İzmir’de vize zamanı

  Hürriyet Haber
  29.09.2013 - 01:25 | Son Güncelleme:

  İzmir’de toplu ulaşımda kullanılan öğretmen ve öğrenci kartlarının ücretsiz vize işlemleri başladı. ESHOT Genel Müdürlüğü işlemleri hızlandırmak amacıyla 4 sabit noktanın yanı sıra bu yıl gezici ekipler de oluşturdu. Ekipler, 1-4 Ekim tarihleri arasında Buca’daki üç ayrı noktada 9 Eylül Üniversitesi öğrencilerine hizmet verecek.

  İzmir'de kişiselleştirilmiş toplu ulaşım kartı kullanan öğrenci ve öğretmenler için vize süresi 23 Eylül’de başladı. Birçok kentte ücretli olmasına karşın İzmir’de vize işlemi için öğrenci ve öğretmenlerden para alınmıyor. Ayrıca kart sahiplerinden hiçbir belge istenmiyor. Yapılan vizeler ise bu yıldan itibaren 4 yıl geçerli olacak.

  Vize işlemleri Konak Katlı Otopark altındaki Belediye Pasajı, Karşıyaka Vapur İskelesi, Bornova Metro İstasyonu ve Fahrettin Altay Aktarma İstasyonu’ndaki merkezlerde yapılıyor. ESHOT Genel Müdürlüğü, öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu bölgeleri ise gezici ekiplerle takviye ediyor. Bu çerçevede ekipler 01 - 04 Ekim tarihleri arasında 9 Eylül Üniversitesi’nde Tınaztepe Kampüsü (Tınaztepe Kütüphanesi), Dokuzçeşmeler Kampüsü (Ağaçlı yolda bulunan Kamelya), Eğitim Fakültesi Kampüsü (Konferans Salonu) olmak üzere üç ayrı noktada hizmet verecek.

  Vize işlemi yapılmayan kartlar 31 Ekim akşamına kadar kullanılabilecek, 1 Kasım 2013 tarihinden itibaren ise kullanıma kapatılacak.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı