GeriEge Öğretmen feryadı:Çocuklarım üşüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmen feryadı:Çocuklarım üşüyor

Öğretmen feryadı:Çocuklarım üşüyor
refid:8109383 ilişkili resim dosyası

Uşak Anadolu Meslek ve Kız Meslek Lisesi öğrencileri, kardeş seçtikleri Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Bataklı İlköğretim Okulu için iki ay önce kitap kampanyası başlattı. Lise öğrencileri, topladıkları 700 kitabı kolilere yerleştirerek kargoya verdi.

Müdür Sebahat Zeybek, öğrencilerinin kardeş okula yardım eli uzattığını belirterek, "Öğrencilerim, mesafeye rağmen, onların yanında olduklarını hissettirdi. Vatandaşlarımızın da kampanyaya destek vermesinin, birlik ve beraberlik adına çok önemli olduğunu düşünüyorum. O bölgede görev yapan öğretmen arkadaşlarımızın ne denli güçlüklerle karşı karşıya olduklarını çok iyi biliyoruz. Biz de destek olmak istedik" diye konuştu.

GÜÇ KOŞULLAR

Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Derya Özkaya, Türkiye’nin en batısından ve en doğusuna bir sevgi köprüsü oluşturmak istediklerini belirterek şunları söyledi: "O bölgedeki öğrencilerin çok güç koşullarda eğitim gördüklerini biliyoruz. Onlara destek olmak amacıyla böyle bir kampanya başlattık. Okuldaki tüm arkadaşlarımızla konuşup hikaye ve ders kitapları topladık. Oradaki arkadaşlarımızın bu kitaplara ihtiyacı vardı ve sömestr tatilinde ellerinde olması için hızlı davrandık. Bu kitaplar biliyoruz ki yeterli değil, yeni kampanyalarla bölgedeki diğer okullara da çeşitli yardımlarımız sürecek."

BURASI ÇOK SOĞUK

á Kardeş okulun öğretmenlerinden Emine Kahraman, telefonla Uşak’ı aradı, 80 öğrencileri olduğunu belirterek şunları söyledi: "Öğrencilerimize destek olmak isteyen Uşak’taki genç öğrenci kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bize kitap kırtasiye malzemesi gönderiyorlar. Elbet bunlar çok önemli. Ancak bu bölgenin iklimi çok sert ve burası çok soğuk. Çocuklarım üşüyor. Aracılığınızla seslenmek İstiyorum. Çocuklarımın kışlık bot ve mont ihtiyaçları giderilirse çok mutlu olacağım."

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle