Ege Haberleri

  Öğrenciye askıda kahvaltı

  Mustafa OĞUZ / İZMİR
  03.01.2015 - 02:17 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Alsancak semtendeki Muzaffer İzgü Sokak'ta hizmet veren Kafe Varuna Gezgin'in düzenlediği askıda kahvaltı kampanyası, dar gelirli öğrencilerin yüzünü güldürüyor.

  Kampanyaya katılan müşteriler, gelen hesabın üzerine 2 lira daha ödeyerek bir kahvaltı alıyor ve onu askıya asıyor. Ardından Varuna Gezgin'e gelen bir öğrenci, askıda duran kahvaltıyı sipariş veriyor. Bu kahvaltının karşılığında da herhangi bir ücret ödemesine gerek kalmadan karnını doyuruyor. Kampanyaya katılanlar, kahvaltının yanında, saat 12.00'ye kadar melemen yiyip, üzerine1 lira fazladan öderse, buraya gelen öğrenciler de sadece 1 liradan melemen siparişi verebiliyor.
  Öğrenciye askıda kahvaltı
  HER GÜN 25 ÖĞRENCİ FAYDALANIYOR

  Kafe Varuna Gezgin'in askıda kahvaltı kampanyasından her gün yaklaşık 25 öğrencinin faydalandığını, bu sayının bağışa göre artış gösterdiğini belirten işyeri ortaklarından Halil Ünsal, "Öğrenci kentleri olan Ankara, Eşkişehir ve İzmir'deki işletmelerimizde bu kampanyayı uyguluyoruz. Birçok öğrencinin, gün geliyor cebinde bir bardak çay içip sabah kahvaltısı yapacak parası olmuyor. Şurada bir çay içeyim dediğinde 3 lirayı gözden çıkarmak gerekiyor. Kampanyamızda öğrenciler karınlarını melemen yiyerek 1 TL gibi cüzi bir fiyata doyururken, askıda kahvaltıdan ise ücretsiz yararlanıyor" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı