Ege Haberleri

  Öğrenciler ikinci dillerini seçiyor

  İZMİR (DHA)
  19.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Ekonomi Üniversitesi'nde yeni öğrenciler kayıt heyecanı yaşarken, zorunlu olan ikinci yabancı dil seçimini yapabilmeleri için Yabancı Diller Yüksekokulu her dil için ayrı stant kurdu.

  10 farklı yabancı dil seçeneği ile öğrencilere yol gösteren öğretim elemanları, kurdukları stantlarda ülkeleri ve dilleri tanıtıcı bilgilerle ikinci dil seçeneklerini tanıtıyor. Zorunlu İngilizce'nin yanı sıra Fransızca, Almanca, Yunanca, İtalyanca, Rusça, İspanyolca, Japonca, Portekizce, Arapça ve Çince dil seçenekleri bulunan Yabancı Diller Yüksekokulu, öğrencilerin hedefleri doğrultusunda doğru tercihi yapmaları için, kayıt dönemi boyunca stantlarda bilgi verecek.

  Öğrencilerin sadece eğitim döneminde değil, mezuniyet sonrasındaki iş hayatlarında ikinci dil seçeneğinin çok önemli olduğunu vurgulayan Yabancı Diller Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç Üstünlüoğlu, “Kayıt döneminde kurduğumuz stantlarda öğrencilerimize alanlarına yakın, en doğru tercihi yapmaları için yardımcı oluyoruz. 10 dilde tüm öğretim elemanlarımız öğrencileri en doğru şekilde yönlendirmeye yardımcı oluyor” dedi.

  Etiketler:

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı