Ege Haberleri

  Oğlu sayesinde iş kadını oldu

  Mehmet KURT, İZMİR (DHA)
  16.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  İZMİRLİ iş kadını Arzu Şimşek oğlunun öğrenim gördüğü okuldan istenen yıl sonu kostümü için anlaştığı terzinin çıkardığı işi beğenmeyince kolları sıvadı ve kendisine yeni bir iş alanı yarattı. Şimdi atölyesinde masal kahramanlarından esinlerenerek tasarlayıp diktiği kostümleri satan Şimşek ihracata hazırlanıyor.


  Arzu Şimşek, Cumhuriyet Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümü'nden mezun oldu ama sevmeyince bir takım kursların ardından stilistlik, modelistlik yaptı. Şimşek ihracat yapan tekstil firmalarında yardımcı kalıpçı, kalıpçı, stilist, modelist olarak çalıştı. Şimşek, anne olacağını öğrenince çocuğunu büyütmek için 3 yıl iş yaşamına ara verdi. Şimşek bu süreçte evde kuklalar, takılar, bebekler ve dekorasyon malzemeleri yaparak hem hobisini sürdürdü hem de aile bütçesine katkı koydu.
  Oğlunun devam ettiği okulda yıl sonu gösterileri için kostüm gerekince Şimşek bir terziyle anlaştı ama istediği sonucu alamayınca kostümü kendisi tamamladı. Diktiği kostüm çok beğenilince siparişlerin arkası geldi. Şimşek evin camekanlı balkonunu dikiş atölyesine dönüştürdü. İşler işler büyüyüp yer yetmeyince Şimşek 2009 yılında Zeytin Kostüm'ü kurdu. Şu anda atölyesinde iki çalışanıyla üretimi sürdüren, talebe göre personelini sekize çıkaran Arzu Şimşek, "İşe atılırken en büyük desteği ve cesareti babam verdi. Gece gündüz çalıştım. Uykusuz kaldım. Ancak masal kahramanlarından esinlerenek hazırladığım kostümler çocuklar ve anne babalar tarafından çok beğenilince verdiğim tüm emeğin karşılığını aldım. Şimde sadece çocuklar için değil tiyatrolar, reklam ajansları, şirketler de en büyük müşterim oldu. Kendi çocuğum için başına oturduğum dikiş makinesinden bir üretim ve tasarım atölyesi doğdu. Şimdi en büyük hayalim ihracat yapabilmek" dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı