Ege Haberleri

  Öfke eylemleri

  Hulusi YILMAZ / MENEMEN, (DHA)
  09.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Menemen ve Milas’ta vatandaşlar yolu protesto için trafiğe kapattı. Kimi trafik kurbanlarına, kimi de can güvenliği tehlikesine dikkat çekmek için eylem yaptı.

  BURUNCUK Köyü’nde yaşayan Müesser Bulut’a (80), geçen perşembe günü saat 18.00 sıralarında, Çanakkale-İzmir karayolundan karşıya geçmek isterken, Enver Canı’nın kullandığı 35 EBJ 24 plakalı otomobil çarptı. Ağır yaralanan Bulut, ambulansla Menemen Devlet Hastanesi’ne götürülürken yolda can verdi.
  Yaşlı kadın için önceki gün Buruncuk Camisi’nde öğlende cenaze töreni düzenlendi. Namaz sonrası Bulut’un cenazesi omuzlarda mezarlığa götürülürken, kazanın yaşandığı yerde yol protesto için trafiğe kapatıldı. Aynı yolda son iki ayda üç kişinin yaşamını yitirdiğini belirtilerek, üst geçit istendi, “Başka canlar yanmasın”, “Artık kimse ölmesin” diye sloganlar bağrıldı. Jandarmanın uyarısıyla 15 dakika sonra kalabalık yolu tekrar trafiğe açtı. Cenaze köy mezarlığında toprağa verildi.

  Trafik ışıkları hep yeşil

  Buruncuk Köyü’nde kahvehane işleten Kadir Afacan, kazanın yaşandığı yerde trafik ışıklarının hep yeşil yandığını vurgulayarak şunları söyledi: “Öncelikle bunun giderilmesi gerek. Kırmızı ve sarı ışığın da yanmasını istiyoruz. Köyün nüfusunun büyük bölümü yaşlı. Bu nedenle yolun karşısına geçmekte güçlük yaşıyorlar. Buraya bir yaya alt veya üst geçit istiyoruz. Önce Hüseyin Öz (65), sonra Zafer Akpınar (34) ve son olarak Müesser Bulut’u kaybettik.
  10 yılda karayolunda 17 kişi öldü.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı