GeriEge Ofiste egzersiz vakti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ofiste egzersiz vakti

Ofiste egzersiz vakti

KARŞIYAKA Belediyesi, masa başında görev yapan çalışanların fiziksel aktivite azlığından kaynaklanan sağlık sorunları yaşamasını önleyebilmek adına 'Ofiste Egzersiz' eğitimlerine başladı. Uygulamalı etkinliğe katılanlar, yaşamlarında büyük farklılıklar yaratabilecek küçük ve etkili egzersiz hareketlerini öğrenme ve uygulama fırsatı buldu.

Eğitmen Ferrin İlbay Yalnız'ın verdiği eğitimin katılımcısı olan çalışanlar; Gryokinesis adlı egzersiz metodu ile tanıştı. Masa başında görev yapan ve gün içinde fazla hareket şansı bulamayan belediye personeli, oturdukları yerde nefes kontrolü sağlama ve egzersiz yapma fırsatı yakaladı. Uygulanan egzersiz metoduna göre; bir sandalye ya da tabure üzerinde oturur pozisyonda yapılan beden ve nefes hareketleri, eklemlerin mümkün olan tüm yönlere doğru hareket ettirilmesini sağlıyor. Hareketler ritmik nefes temposuna uyumlu hale getiriliyor. Nefes hareketleri sayesinde tıkanan enerji kanalları açılıyor ve sinir sistemi uyarılıyor, omurgada belirgin bir rahatlama görülüyor.
Ayda 2 kez düzenlenen bu etkinlik sayesinde ofiste masa başında çalışan personelin masa başında çalışırken oluşan kas sıkıntılarını gidermeleri ve bu hareketleri normal gündelik hayatına yerleştirmeleri amaçlanıyor.


Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle