GeriEge Ödüllü karikatürler İzmirlilerle buluştu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ödüllü karikatürler İzmirlilerle buluştu

Ödüllü karikatürler İzmirlilerle buluştu
refid:17054165 ilişkili resim dosyası

Aydın Doğan Vakfı’nca düzenlenen 27’nci Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması Sergisi, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi’nde İzmirlilerle buluştu.

Aydın Doğan Vakfı Yürütme Kurulu Başkanı Candan Fetvacı ve Genel Müdür Yardımcısı Gündüz Alpman’ın ev sahipliği yaptığı açılışa, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, İzmir Kültür Sanat ve Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Filiz Eczacıbaşı Sarper’in de aralarında yer aldığı kalabalık davetli topluluğu katıldı.
Gurur verici
Kocaoğlu ve Tartan’a serginin kitabını hediye eden Fetvacı, Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması’na yıllar içinde 136 ülkeden 7 bin 300 çizerin yaklaşık 60 bin eserle katıldığını belirtti, şöyle dedi: “Bu sene üç bine yakın eser katıldı. 200’ü finale kaldı, 15’i ödüle değer görüldü. Birinci Türkiye’den oldu. Bu, bizim için gurur verici bir olay. Sergiyi İzmirlilerin beğenisine sunduk. İzmir, Türkiye’nin en büyük kentlerinden biri, hoşgörünün memleketi. Her yıl İzmir’e geliyoruz ve yoğun ilgi görüyoruz. 115 eseri 22 Şubat’a kadar sergileyeceğiz.”

İŞTE KAZANANLAR

Seçiciler Kurulu, geçen 24 Mayıs’ta Antalya’da yaptığı değerlendirmede Türk çizer Ahmet Öztürklevent’i birinciliğe, Rus Sergei Bobylev’i ikinciliğe, Türk Kürşat Zaman’ı da üçüncülüğe değer gördü. Kurul ayrıca, Musa Gümüş (Türkiye), Necdet Yılmaz (Türkiye), Evzen David (Çek Cumhuriyeti), Vladimir Kazanevsky (Ukrayna), Valentin Druzhinin (Rusya Federasyonu), Mohsen Naseri (İran), Claudio Antonio Gomes (Brezilya), Jerzy Gluszek (Polonya), Moacir Knorr Gutterres (Brezilya), Kürşat Zaman (Türkiye), Mohammad Ali Khalaji (İran) ve Pavel Constantin’e (Romanya) başarı ödülü verdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle