Ege Haberleri

  O müdürlere Akpınar'dan destek

  Hürriyet Haber
  17.09.2014 - 01:24 | Son Güncelleme:

  KARŞIYAKA Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yeni eğitim öğretim yılının ilk gününde, 4 yılını doldurdukları gerekçesiyle değerlendirmeye tabi tutulup görevden alınan okul müdürleri ile bir araya geldi. Başarılı eğitimcilere haksızlık yapıldığını savunan Akpınar, "Eğitim ve siyaset birbirine karıştırılmamalı" dedi.


  Yeni eğitim öğretim sezonu öncesinde, görevlerinde 4 yılı doldurdukları ve yapılan değerlendirmede yeterli başarı puanına ulaşamadıkları gerekçesiyle görevden alınan okul müdürlerine bir destek de Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'dan geldi. Yeni eğitim döneminin ilk gününde, görevlerinden alınan müdürlerle öğle yemeğinde buluşan Başkan Akpınar, başarılı eğitimcilerin görevden alınmasının siyasi bir karar olduğunu savundu.
  Görevden alınan okul müdürlerinin, Atatürk ilk ve devrimlerine bağlı, başarılı eğitimciler olduğunu belirten Başkan Akpınar, "Başarılı okul müdürlerimizin görevleri bir gecede ellerinden alındı. Başka okullara müdür olarak değil, öğretmen olarak atandılar. Yani başarılarına karşılık adeta sürgünle ödüllendirildiler. Yetkililer, öncelikli olarak okulların bakım ve onarım işleri ile ilgilenmeli. Belediyeler olmasa pek çok okulda eğitim öğretim yapılamaz" dedi.


  "MAHKEMEDEN DÖNECEKTİR"
  Başkan Akpınar, "Müdürleri 'sizden, bizden' diyerek görevlerinden almak haksızlıktır. Bu kararın, mahkemeden döneceğine inanıyorum. Öğretmenlik en kutsal meslektir ve siyasete alet edilmemelidir" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı