Ege Haberleri

  O kız 101 yaşında mucize gösterdi

  Taylan YILDIRIM / İZMİR, (DHA)
  05.08.2012 - 00:31 | Son Güncelleme:

  ATATÜRK, yurt gezileri sırasında uğradığı Konya’da, Mevlana İlkokulu öğrencisi olan Nuriye İdil’i kucağına alarak sevdi, fotoğraf çektirdi. O fotoğraftaki kız, Türkiye’de tanındı. “Atatürk’ün kucağındakı kız” olarak bilinen ve bugün 101 yaşında olan Nuriye İdil, Urla’da kaldığı huzurevinde düşerek kalça kemiğini kırdı.


  İdil, Urla’daki ilk müdahalenin ardından Universal Ege Sağlık Hastanesi’ne götürüldü. Yaşlılar için, kemiklerin kolay kaynamaması ve yatağa bağımlı hale getirmesinden dolayı en tehlikeli rahatsızlıklardan olan kalça kemiği kırığının tedavisi için İdil, hemen ameliyata alındı. Prof. Dr. Can Koşer ve Dr. Serdar Söylev’in gerçekleştirdiği başarılı ameliyetın ardından Nuriye İdil, tedaviye alındı. Uzun süre tedavisi sürecek olan Nuriye İdil, ameliyattan 2 gün sonra ayağa kalktı ve doktorların gözetiminde yürüme egzersizlerine de başladı.
  Prof. Koşer, “Nuriye hanım, yaşı itibariyle özellikle bu tür kırılmalar için tehlikeli bir hastaydı. Çünkü tedaviye geç yanıt verebiliyorlar. Ama o adeta bir mucizeyi gerçekleştirdi, ayağa kalktı. Artık bundan sonra kendi gayretiyle eskisi gibi yürümeye başlayacak” dedi.

  Yaşadığı talihsiz olayın ardından büyük acı yaşadığını söyleyen İdil, “Şu an çok iyiyim, beni tekrar ayağa kaldıran hastane çalışanları ve doktorlara teşekkür ediyorum” dedi. İdil, Atatürk’le çektirdiği fotoğrafla ilgili olarak da, “Atatürk’ün kucağında bulunduğum sırada çekilen resim en büyük gururum oldu. O anları hiçbir zaman unutmuyorum. Atatürk’ün ilkelerinden hiçbir zaman ayrılmadım. Bu yaşımda bile onun için mücadele ederim” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı