Ege Haberleri

  O katil zanlısı tutuklandı

  Bahri KARATAŞ/İZMİR, (DHA)
  02.09.2015 - 13:30 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de üç yıl önce tartışıp dayak yediği 21 yaşındaki Serkan Ayyıldız’ı tek bıçak darbesiyle öldürdüğü iddia edilen 49 yaşındaki Mustafa K., Manisa’nın Salihli İlçesi’nde gizlendiği yakınlarının evinde yakalandı.

  Olay, geçen cuma gecesi saat 23.30 sıralarında Güzelyalı 56 Sokak üzerinde meydana geldi. Otobüs terminalinde çalışan Serkan Ayyıldız, sokakta karşılaştığı bir kişi tarafından kavga sırasında göğsünden bıçaklanıp öldürüldü. Serkan Ayyıldız’ın cenazesi, ağabeyinin düğün günü toprağa verildi. Acı olay nedeniyle düğün de ertelendi.

  O katil zanlısı tutuklandı

  Harekete geçen İzmir Cinayet Büro ekipleri, Serkan Ayyıldız’ın, otogardaki mesaisinin bitmesinin ardından, servisle evinin yakınına kadar gelip İnönü Caddesi üzerinde indiğini belirledi. Ardından evine doğru yürüyen Ayyıldız’ın önünü kesen katil ya da katillerin göğsünden bıçakladıktan sonra kaçtıkları saptandı.

  Ekipler, olay yerinde bulunan 400’e yakın güvenlik ve mobese kamerasını inceledi. Polis, parklarda yatan evsizleri de sorguya aldı. Sorguya alının bir kişi, görüntülerden tespit edilen zanlıyı teşhis etti. Polis, Serkan Ayyıldız’ı öldüren kişinin Manisa’nın Salihli İlçesi’nde olduğunu belirledi. Burada iki gün boyunca çalışma yapan cinayet bürosu ekipleri, işsiz, İzmir’de parklarda yatıp kalkan zanlı Mustafa K.’yı bir yakının evinde suç aleti bıçakla yakaladı.

  İzmir’e getirilen ve sorguya alınan Mustafa K., Serkan Ayyıldız’la üç yıl önce Susuzdede Parkı’nda yanında kız arkadaşı ile kavga ederken tartıştıklarını, Ayyıldız’a tokat attığını, ardından da Ayyıldız’ın yanında köpek olan bir arkadaşıyla gelip kendisini dövdüğünü söyledi. Bu olaydan dolayı Ayyıldız’a kin güttüğünü söyleyen Mustafa K., "Bir iki kez daha önüne çıktım. Ama bir şey yapmadım. Olay günü servisten inince de bıçağı saplayıp kaçtım. O dayak benim içimde yer etmişti" dedi. Mustafa K., işlemlerin tamamlanmasının ardından, adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı