Ege Haberleri

  O bölgenin cevizi tescilleniyor

  Sefer TALAY / İVRİNDİ
  02.07.2015 - 01:32 | Son Güncelleme:

  BALIKESİR'in İvrindi İlçesi'nde ceviz üretimi hızla artarken, İvrindi cevizinin tescil edilmesi için çalışma başlatıldı.

  İvrindi Kaymakamlığı ile İlçe, Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, İvrindi'de ceviz üretiminin gelişmesi için işbirliği yaptı. İvrindi Kaymakamı Bekir Çelik, İvrindi cevizinin tescili için çalışılmaya başlandığını açıkladı.
  İvrindi Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Dursun Okur ise ceviz dikiminin özellikle kırsal mahallelerde çok yaygınlaştığını söyleyerek "Çiftçilerimizi ceviz dikimi konusunda teşvik ediyoruz. Ceviz fiyatlarının yüksekliği de çiftçileri heveslendirdi. Kaymakamımız Bekir Çelik de, İvrindi cevizinin tescili için çalışma başlattı" dedi.

  Kırsal mahallelerde açtıkları meyvecilik kurslarında cevize özel önem verdiklerini anlatan Halk Eğitim Merkezi Müdürü Arif Kunduzcu da, "Kurslarımızda ceviz üretimi ön plana çıkıyor. Cevizi stratejik ürün olarak görüyoruz. Belediyemizin desteği ile tüm öğrencilerimize birer ceviz fidanı dağıttık. Cevizin ilçe ekonomisine büyük katkısı olacağına inanıyoruz" dedi.

  Etiketler: ivrindi ilçesi
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı