Ege Haberleri

  Nihayet bitiyor

  Hürriyet Haber
  27.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gediz Nehri üzerine kurulan, İzmir-Foça karayolunu 20 kilometre kısaltacak Maltepe 75’inci Yıl Köprüsü 2001 yılında bitecek, salla geçiş sona erecek.

  250 milyar ödenek

  MENEMEN'in Maltepe Beldesi'nde, vatandaşların canlarını tehlikeye atarak salla geçiş yaptıkları Gediz Nehri'nin iki yakasını birleştirecek 75. Yıl Köprüsü nihayet tamamlanıyor. İzmir-Foça yolunu da 20 kilometre kısaltacak köprü için, Köy Hizmetleri bütçesinden 250 milyar lira ödenek çıkarıldı.

  Yeni yılda bitecek

  MENEMEN Kaymakamı Şahin Tütüncü, Vali Alaaddin Yüksel'in girişimleriyle sağlanan 250 milyarlık ödenekle, yapımına 1996'da başlanan köprü inşaatının 2001 yılında bitirileceğini söyledi. Tütüncü, çevre düzenlemesi için 100 - 150 milyarlık ihale açılacağını ve ek ödenek çıkarılacağını da belirtti.

  İlkelliğe son

  MALTEPE Belediye Başkanı Kemal İşcan da, Gerenköy'ün arazilerinin Gediz'in karşı yakasında kaldığını, insanların ilkel bir salla hayatlarını hiçe sayarak karşıya geçmek durumunda kaldığını, daha önce meydana gelen sal kazalarında çok sayıda tarım işçisinin can verdiğini hatırlattı.

  Bölgenin en büyüğü

  BELDENİN Köyaltı Mevkii'nde Gediz üzerine kurulan 10.5 metre genişliğinde ve 108 metre uzunluğundaki köprünün bölgenin en büyük köprüsü olacağını da kaydeden Başkan İşcan, ‘‘Yöre halkı inşaatın bir an önce bitmesini dört gözle bekliyor’’ diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı