Ege Haberleri

  Necati Cumalı Ödülü için 54 eser yarışacak

  İZMİR, (DHA)
  14.09.2015 - 11:49 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de, Urla Belediyesi ve Cumalı-Seferis Gökyüzü Kültür ve Sanat Derneği işbirliğiyle gerçekleştirilen Necati Cumalı Edebiyat Ödülü için 54 eserle başvuruda bulunuldu.

  Necati Cumalı Edebiyat Ödülü töreni için geri sayım başladı. Geçtiğimiz yıllarda şiir ve öykü dallarında yapılan yarışma, bu yıl roman dalında üçüncü defa gerçekleşecek. Toplam 54 yazarın başvurduğu Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün başvuruları ise tamamlandı. Yarışma sonunda ödüle değer görülen yapıtın sahibine 10 bin lira para ödülü verilecek.

  Yarışmayı, genç yazarları teşvik etmek ve desteklemek amacıyla düzenlediklerini belirten Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, "Sanatın her dalını Urla’da aktif bir şekilde yaşatmak istiyoruz. Çünkü burada nice değerli ses sanatçıları, ressamlar, heykeltıraşlar, müzisyenler, edebiyatçılar yaşamış. Bu yüzden gençlerimizi sanat ve edebiyat ile buluşturmak bizim görevimiz" dedi.

  Ödülü kazanan yapıtın duyurusu 27 Aralık tarihinde basın yoluyla yapılacak. Necati Cumalı’nın doğum tarihi olan 13 Ocak 2016’da Urla Atatürk Kültür Merkezi’nde ödül töreni gerçekleştirilecek. Necati Cumalı Edebiyat Ödülü’nün seçili kurulunda ise İsmail Mert Başat, Nilüfer Kuyaş, Feyza Hepçilingirler, Ömer Türkeş ve Hayri K. Yetkin yer alıyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı