Ege Haberleri

  Ne mutlu bana ki örgütüm dışarıda

  Utku BOLULU / İZMİR (DHA)
  11.07.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren Büyükşehir Belediyesi davasının tek tutuklu sanığı Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, çalışanlara mektup gönderdi.

  İzmir 8. Ağır Ceza Mahkemesi’nde süren Büyükşehir Belediyesi davasının tek tutuklu sanığı Genel Sekreter Pervin Şenel Genç, cezaevinden el yazısıyla yazdığı mektuplarına devam etti.
  Büyükşehir’de birimlerin kapılarına asılan mektubun başında çalışma arkadaşlarına duruşmalarda verdikleri destekten dolayı teşekkür eden Genç, “Bana tahliye verilmedi, verilmesin. Bugün verilmez 3 ay sonra, 6 ay sonra veya bir yıl sonra mutlaka verilecek. Geçen yıl tutuklandığımda en çok endişe duyduğum unutulmaktı. Ama 15 aydır olan desteğinizi, karar açıklandığında isyanınızı, üzüntünüzü görünce, yanıldığımı anladım. Cuma akşamı cezaevi betonlarının içine dimdik girebildiysem sizlerin desteği sayesindedir” dedi.
  Genç, sağlığı bozulmadığı takdirde 3-6 ay veya 1 yıl sonra yine belediye çalışanlarının arasında olacağını belirterek, kaçma tehlikesi, örgüt kurup yöneticisi olduğu gibi saçma gerekçelerle tutukluluğunun devam ettiğini savundu, şöyle dedi:
  Görevleri aksatmayın
  “Ama ne mutlu bana ki örgüt yöneticisi olarak tutuklu olsam da üyelerim dışarıda. Demek ki benim örgütüm faaliyetine devam ediyor, edecek. Örgütümüz tabii ki faaliyetine devam ediyor olacak. Çünkü bizler belediye örgütünün çalışanlarıyız. Teşkilatımız faaliyetleri asla aksayamaz. Bizim örgütümüz yasalar gereği 24 saat doğumdan ölüme, her alanda İzmir halkına hizmet vermek zorunda. Böyle bir örgütün yöneticisi olmaktan her zaman gurur duyuyorum. Yönetici olarak diyorum ki 5393 ve 5216 sayılı kanunların örgütümüze verdiği görevleri aksatmadan yürütün. Otobüsler, metro, gemilerin seferleri aksamasın. Şu yaz günlerinde halk susuz kalmasın. Parklarımızın, yollarımızın çiçekleri solmasın. Kamunun parasını yine doğru yerlerde kullanmaya devam edin. Yine kooperatiflerden alışveriş yaparak köylüye, üreticiye destek olmaya devam edin. Yaş haddine kadar zamanım var. Bu talimatları sizlere yazılı olarak değil, sözlü olarak vereceğim günleri heyecanla bekliyorum.”
  Genç, 9 Temmuz günü yazdığı mektubun sonuna ise “Genel Sekreteriniz Pervin Şenel Genç tutuklu. (434+90)” imzası attı. Rakamlarla cezaevinde yattığı günleri ve yatacağı günleri hatırlattı.

  Ne mutlu bana ki örgütüm dışarıda

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı