Ege Haberleri

  ‘Müzisyen liselilerde’ heyecan

  Hürriyet Haber
  29.05.2010 - 21:57 | Son Güncelleme:

  BORNOVA Belediyesi’nin Forum Bornova AVM işbirliği ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün katkılarıyla düzenlediği “1. Bornova Liseliler Arası Müzik Yarışması” Finali bugün yapılıyor.Mart ayında başlatılan yarışmaya Bornova Lise ve dengi okullardan 12 katılım oldu ve 3 kişilik ön jüri tüm okulları gezerek öğrencileri değerlendirdi.  8 okul finale kaldı. Gruplar varÇektikleri kuraya göre sahneye çıkacak olan okullar sırasıyla, Çimentaş Anadolu Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi, Cem Bakioğlu Anadolu Lisesi, izmir Fen Lisesi, Hayrettin Duran Lisesi, Hatice Güzelcan Anadolu Lisesi, Yunus Emre Anadolu Lisesi ve Suphi Koyuncuoğlu Anadolu Lisesi olacak. Okul öğrencilerinin oluşturduğu gruplar, “En iyi Kız Solist”, “En iyi Erkek Solist”, “En iyi Yorum”, “En iyi Beste” ve “En iyi Performans” ödüllerini almak için yarışacaklar.

  USTALAR UNUTULMUYOR

  BU yıl 9’uncusu düzenlenen Alsancak Şenliği’nde ustalar da unutulmadı. Ünlü bestekar Onur Şenli, öykü ustası Muzaffer İzgü’nün ardından ‘Ustalara Saygı’nın üçüncü bölümünde ünlü tiyatro ustası Prof. Dr. Özdemir Nutku vardı. Konak Belediyesi, Alsancak Koruma ve Güzelleştirme Derneği, Efes Pilsen ve Sun Ekspres’in katkıları ile düzenlenen 9. Alsancak Şenliği’nde üç gün boyunca dans, sanat, eğlence, spor, konser ve kültür buluşmaları sokağa taşındı. izmir’in kalbi Alsancak semtinde attı.

  KELİMELERLE ANLATILMAZ

  Yaşamlarını eviyle işi arasında sürdüren İzmirliler Alsancak Şenlikleri’nin her saati ve dakikası dolu olan programına içtenlikle katıldı ve eşlik etti.  Bu yıl şenliklerde, eğlencenin yanında sanat ve düşünce boyutu da ön plana çıkarıldı. Ünlü bestekar Onur Şenli, öykü ustası Muzaffer İzgü’nün ardından Ustalara Saygı’nın üçüncü bölümünde ünlü tiyatro ustası ve hocaların hocası Prof. Dr. Özdemir Nutku yetiştirdiği öğrenci ve sanatçılarla Gazi Kadınlar Sokağı’nda buluştu. Konak Belediye Başkan Dr. Hakan Tartan, eğitmen, yazar, yönetmen ve tiyatro kuramcısı kimliği ile 64 yıla sığdırdığı sanat yaşamında yetiştirdiği yüzlerce öğrencinin başarısını gurur ile izleyen Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun kelimelerle anlatılamayacağını belirtti.Eserleriyle iz bıraktıBaşkan Tartan, “Konak Belediyesi olarak, izmir’de sanat, kültür ve edebiyat alanında kente ve kentliye önemli katkılar sağlayan, eserleriyle iz bırakan isimleri ”Ustaya Saygı” adıyla düzenlediğimiz etkinlikler ile hem anıyor hem de isimlerinin anılarda yenilenmesini sağlıyoruz” dedi. Nutku’nun eşi Prof. Dr. Hülya Nutku ise eşinin yoğun tempodan hiç şikayet etmeden genç bir delikanlı gibi çalıştığını belirtti. Oyun sahnelediğini, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde eğitmenlik yaptığını, derslere girdiğini, kitap yazdığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı