Ege Haberleri

  Müziğin usta elçileri

  Hürriyet Haber
  22.07.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Urla’da iki kızkardeş sahip oldukları Rum evini Müzik Akademisi yaptı. 130 yıllık binadan flüt sesleri yükselmeye başladı.

  Profesyonel müzisyenlerin, usta müzik elçileriyle buluşmalarını ve sanatlarında aşama kaydetmelerini sağlamayı, parlayan yeteneklere yol gösterici olmayı ve ev konserleri yapmayı amaçlayan İnci Coşkuner ve Sedef Tunçağ kardeşlerin kurduğu UMA Urla Müzik Akademisi 25 Haziran 2009’da fagot master-class’ı ile ilk etkinliğini gerçekleştirdi.  Bunun ardından, flüt hocaları Andras Adorjan eşliğinde master-class’a katılan Gökçe Kocakülah, Ceren Hepyücel, Ebru Erol, Seyhan Bulut, Hande Çakır, Simay Aydın, Pelin genç etkinlikte flütle solo eserler seslendirirken Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğretim Görevlisi Andree Sommer piyanosuyla öğrencilere eşlik etti.

  Münih Müzik Yüksekokulu Flüt bölümü hocalarından Andras Adrjan ve öğrencilerinin flüt dinletisine Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu ve eşi Feyza Karaosmanoğlu, Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Stefan Schneider, Kültür eski Bakanı Suat Çağlayan, Konak eski Belediye Başkanı Muzaffer Tunçağ, Ali Nail Kubalı’nın da aralarında yer aldığı dinleyiciler katıldı. Urla Müzik Akademisi’nin amacının Türkiye’deki konservatuvarlarda öğrenim gören veya mezun olmuş öğrencileri daha iyi seviyelere getirmek olduğunu vurgulayan UMA kurucularından Sedef Tunçağ, “Bu binayı müzik evi haline getirmek idealimizdi. İdealimize ulaştığımız için mutluyuz. Bizlere her zaman destek olan ve katkılarını esirgemeyen Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu’na ve sponsorlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı