Ege Haberleri

  Mutluluğumu çaldı diyen kadın kazandı

  Bahri KARATAŞ / İZMİR, (DHA)
  06.01.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir’de bir kadın, boşandığı kocasıyla ilişki kurup aralarını bozduğunu ileri sürdüğü diğerine dava açtı ve kazandı.

  İZMİR’de dört yıl önce ikinci evliliğini yaptığı marangoz atölyesi sahibi E.R’nin başka bir kadınla kendisini aldattığını öğrenen G.R., soluğu Aile Mahkemesi’nde aldı. Hakim, kocanın ağır kusurlu olduğuna karar verip çifti boşadı. Mahkeme, kadına 175 lira aylık tedbir nafakası bağlarken, E.R.’nin eşine 8 bin lira tazminat ödenmesine karar verdi.

  Boşanmakla yetinmedi

  G.R. daha sonra öteki kadın G.G’ye 10 bin lira manevi tazminat istemiyle Asliye Hukuk Mahkemesi’nde dava açtı, dilekçesinde  şöyle dedi:
  “Bu kadın aramıza girene kadar mutlu yaşantımız vardı. G.G’nin eşimle aramıza girmesiyle evde soğukluk baş gösterdi. Eşim eve gelmez oldu. Bu yüzden evliliğimiz son buldu. Kendisi evli olduğunu bildiği halde eşimle ilişki yaşamaştır. Kadını bulup eşimi bırakmasını söyledim. Evli olduğunu bildiğini, bırakmayacağını söyledi. Eşim beni değil onu tercih etti. Davalı ahlaka aykırı bir tutum ve davranışta bulunup mutluluğumuzu yıktı. Olaylar nedeniyle büyük ruhsal travma yaşadım.”

  Son duruşmada hakim G.G.’yi G.R.’ye yasal faizi hariç 5 bin lira tazminat ödemeye mahkum etti. G.G’nin avukatının kararı temyiz edeceği öğrenildi.

  Daha önce de kazanıldı

  İİzmir’de daha önce de A.S. isimli kadının, altı yıl önce eşi M.S. ile cinsel ilişkiye girip hamile kalan ve kürtaj yaptıran T.A.’ya karşı açtığı tazminat davasını yeerel mahkemee ve Yargıtay Dairesi reddetti. Ancak Yargıtay Genel Kurulu, mağdur olan kadıhlara tazminat ödenmesine karar verdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı