Ege Haberleri

  Mutlu Akpınar:"Heykele ucube diyenlerin yanında..."

  Elif DEMİRCİ / İZMİR
  28.12.2014 - 01:20 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin orkestra kurmalarını isteyen sanatçılara Karşıyaka Belediyesi'ni anlattı. Kılıçdaroğlu'nun 'her apartmandan bir öğrenciye burs' projesinin ardından kurduğu oda orkestrasıyla örnek verdiği Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar , "Heykele 'ucube' diyenlere karşı sanata ve sanatçıya duyulan saygıyı artırmanın peşindeyiz" dedi.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karşıyaka Belediyesi'nin her apartmanla bir öğrenciye burs sağlayan projesinin ardından bu kez oda orkestrasını örnek gösterdi. Ankara'da tiyatro, opera bale, orkestra sanatçıları ile arkeolog ve yazarlarına yeni yıl kokteyli veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li belediyelerin kültür ve sanata daha çok bütçe ayırmaları gerektiğini belirterek, İzmir'de Karşıyaka Belediyesi'nin kurduğu orkestrayı anlattı. Türkiye'de ilk kez bir ilçe belediyesi olarak oda orkestrası kuran Karşıyaka Belediyesi, Türkiye'nin yer yerinden ve yurtdışından birçok sanatçının katıldığı sınavla, 24 yeteneği bünyesine kattı. Dünyaca ünlü şef Rengim Gökmen'in yönettiği orkestra ilk konserini 17 Ocak'ta verecek.
  Mutlu Akpınar:Heykele ucube diyenlerin yanında...
  Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, isteyen her apartmanın maddi durumu iyi olmayan öğrencilere ayda 300 lira burs vermesini sağladıkları projenin ardından oda orkestrasının da Kılıçdaroğlu tarafından örnek gösterilmesinden memnuniyet duyduğunu belirterek, şunları söyledi:
  "Ben olması gerekeni yapıyorum. Eğitime, bilime, sanata verilen değer halkın gelişmişlik düzeyini gösterir. Sanat, kişinin içindekileri ruh, zeka, duygu ve beden harmonisiyle dışarıya yansıtmasıdır. Buna katkı koymak için uğraşıyoruz. Heykele 'ucube' diyenlere karşı sanata ve sanatçıya duyulan saygıyı artırmanın peşindeyiz. Yaptıklarımızın partinin en zirvesinden takdir görmesi ve örnek gösterilmesi bizi kamçılıyor, fark yaratmaya devam edeceğiz."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı