Ege Haberleri

  Muhteşem final

  Eray ARPAŞİN / İZMİR, (DHA)
  10.09.2012 - 09:22 | Son Güncelleme:

  İZMİR’in düşman işgalinden kurtulduğu, Kurtuluş Savaşı’nın zaferle taçlandığı 9 Eylül törenleri akşam fener alayı ile devam etti.

  İZMİR'DE 90. YIL ÇOŞKUSU - FOTO GALERİ

  9 Eylül’ü kutlamak için binlerce İzmirli, Cumhuriyet Meydanı’nda bir araya geldi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, eşi Türkegül Kocaoğlu, CHP Milletvekilleri Alaattin Yüksel ve Mustafa Moroğlu ile binlerce İzmirli katıldığı fener alayı yürüyüşü Kordon yolu üzerinden Gündoğdu Meydanı’na kadar sürdü. Fener alayı sonrası burada kurulan sahneye ilk olarak ‘Türk Yıldızları’ ve ‘Solo Türk’ ekibi çıktı.

  Muhteşem final

  Muhteşem final

  Büyük alkış alan ekip, Başkan Kocaoğlu’na kendi uçaklarının çerçeveli resimlerini hediye etti. Ardından güçlü sesi ile tanınan ünlü şarkıcı Zerrin Özer, coşkulu kalabalıkla buluştu. Gündoğdu Meydanı’nda iki saat boyunca en güzel şarkılarını seslendiren Zerrin Özer’e, 9 Eylül’ü kutlayan İzmirliler hep bir ağızdan eşlik etti.

  Muhteşem final


  Konser başında bir konuşma yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, “Tüm İzmirlilerin düşman işgalinden kurtuluşunun 90’ıncı yılını kutluyorum. Ne Mutlu 15 Mayıs 1919’da Hasan Tahsin’in attığı ilk kurşun ve Ne Mutlu 9 Eylül 1922’de yüzbaşı Şerafettin’in Hükümet Konağı’na çektiği Türk Bayrağı. Bizler 9 Eylül’leri daha coşkulu kutlamak zorundayız. Bu ülkenin nasıl kurulduğunu dünyaya ilan etmek zorundayız. Bugün olanaklarımız Ulu Önderimizin kurtuluş mücadelesindeki olanaklarından yüzbinlerce daha fazladır. Biz birbirimize güvenerek birbirimize inanarak bu ülkeyi daha da yüceltmeliyiz. Özgürlüğün, barışın, demokrasinin kenti İzmir’den tüm dünyaya sesleniyoruz. Biz Ulu önderimizin sayesinde başardık” dedi.

   

  Muhteşem final

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı