Ege Haberleri

  Muhtar seçmen bilgi kağıdı dağıtmayacak

  Osman Nuri BOYACI , (DHA)
  03.05.2011 - 22:05 | Son Güncelleme:

  Denizli İl Seçim Kurulu Müdürü Faruk Kanber, mahalle ve köy muhtarlarıyla seçmen bilgi kağıtlarının dağıtımı konusunda toplantı yaptı. Kanber, seçmen bilgi kağıtlarının sağlıklı ve en kısa zamanda seçmene ulaştırılması ve dağıtımın 6 Haziran’a kadar bitirilmesi gerektiğini belirtti.

  Seçmen bilgi kağıtlarının tanesinin 6 kuruşa dağıttırılacağını bildiren Kanber, “Dağıtım işi seçmenin adresine gidilerek yapılacak. Teslimi de imza karşılığı olacak. Buna tamam diyorsanız dağıtımı muhtarlara yaptıracağız. Dağıtım ile ilgili şikayet gelmesi durumunda araştırma yapılacak ve sonucuna göre yasal işlem uygulanacak” dedi. Kamber’in açıklamalarının ardından söz alan muhtarlar, tek tek evlere gidip dağıtım yapmalarının mümkün olamayacağını belirterek, bu isteği kabul etmedi. Muhtarların zaman zaman Kamber’e tepki gösterdiği ve kendi aralarında tartıştığı toplantıda oylama yapıldı ve ret oyu çıktı.
  Oylama sonucu toplantıyı bitiren Kamber, geçen yıl yapılan referandumda kağıtları posta kanalıyla dağıttıklarını belirterek, bu seçim için de PTT’nin teklifini değerlendireceklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı