Ege Haberleri

  Müebbet istendi 35 yıl verildi

  Bahri KARATAŞ, (DHA)
  18.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İzmir Karabağlar’da geçen yıl başka erkeklerle geziyor diye annesi Türkan Akbaba ile annesinin arkadaşı Ayfer Memişoğlu’nu öldüren 26 yaşındaki E.A.’nın iki kez müebbet hapis cezasıyla yargılandığı dava sonuçlandı.

  İZMİR’in Karabağlar ilçesinde, geçtiğimiz yıl annesi ve annesinin arkadaşını başka erkeklerle geziyor diye öldüren E.A., iki kez müebbet hapis cezasıyla yargılandığı davada toplam 35 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Önce iki cinayet için de müebbet hapis cezasına çarptırılan E.A.’ya iyi hali ve cinayetleri tahrik altında işlediği gerekçesiyle indirim yapıldı.
  Olay, geçen yıl Kasım ayında yaşandı. İnşaatlarda çalışan 26 yaşındaki E.A., 6 yıl önce hayatını kaybeden babasının ölümünden sorumlu tuttuğu ve erkeklerle ilişkisi olduğunu duyduğu annesi 49 yaşındaki Türkan Akbaba ve annesinin arkadaşı olan Ayfer Memişoğlu’yla da tartıştıktan sonra, dehşet saçtı. Annesini 17, Memişoğlu’nu ise 8 yerinden bıçaklayan genç, daha sonra tabancayla annesini başından, Memişoğlu’nu ise sol yanağından tek kurşunla vurarak öldürdü. Olayın ardından 155’i arayan E.A., cinayet işlediğini söyleyip adresi verdikten sonra kaçtı, ancak kısa sürede yakalandı.
  2 kez müebbet
  Çumhuriyet Savcısı, annesini öldürme suçundan ağırlaştırılmış, annesinin arkadaşını öldürme suçundan ise müebbet hapis cezası istemiyle yargılanması için 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açtı. Daha önceki celsede “müşteki ” sıfatıyla ifede veren Türkan Akbaba’nın diğer oğlu Hayati Akbaba, kardeşinden şikayetçi olmadığını ve davaya katılmak istemediğini belirtti.
  Akıllı çıktı
  Üç hafta Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’nde müşhade altına alınan E.A’nın “cezai ehliyetinin” tam olduğu belirtildi. Sanık son duruşmada annesini başka erkeklerle ilişkisi olduğu için öldürdüğünü söyledi. Mahkeme heyeti E.A.’yı annesi Türkan Akbaba’yı öldürmekten önce müebbet verdi. Ardından duruşmalardaki iyi hali, annesinin uygunsuz yaşamı nedeniyle cinayeti ağır tahrik altında işlediği gerekçesiyle cezasını 20 yıla indirdi. E.A.’ya Ayfer Memişoğlu’nu da öldürmekten önce müebbet, ardından 15 yıl hapis cezası verildi. E.A., her iki cinayetten toplam 35 yıl hapis cezası aldı. Sanık avukatları kararı temyiz edeceklerini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı