Ege Haberleri

  Mucit öğrenciler yarıştı

  HÜRRİYET / İZMİR
  22.05.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Özel Ege Lisesi’nin bu yıl 9. kez düzenlediği ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri arası ‘Fen Araştırma Projeleri Yarışması’nın sergisi ve ödül töreni yapıldı.

  Yarışmaya bu yıl İzmir, İstanbul, Muğla, Eskişehir, Elazığ, Manisa, Aydın, Uşak, Hatay, Tekirdağ, Sinop ve Tokat’tan toplam 206 proje başvurdu. Ege ve Dokuz Eylül Üniversitesi öğretim üyelerinden oluşan yarışma jurisi Fizik dalında 14, Kimya dalında 13, Biyoloji dalında 18, Fen ve Teknoloji dalında 30 olmak üzere toplam 75 projeyi sergilenmeye değer buldu.

  Yürütme Kurulu kararı gereği Özel Egeli öğrencilerin katılmadığı yarışmada, Fen ve Teknoloji alanında Özel Çakabey İlköğretim Okulu birinci, TAKEV Özel İlköğretim Okulu ikinci, Özel Çamlaraltı Koleji üçüncü oldu. Fizik alanında Çakabey Okulları birinciliği, Buca Devlet Malzeme Ofisi Çok Programlı Lisesi ikinciliği, Gaziemir Nevvar Salih İşgören Anadolu Lisesi ise üçüncülüğü elde etti. Biyoloji alanında ilk üç dereceyi ise sırasıyla, İzmir Fen Lisesi, Özel Çakabey Okulları ve Uşak Orhan Dengiz Anadolu Lisesi kazandı. Kimya alanında Bodrum Özel Marmara Koleji birinci, Tekirdağ Milli Piyango Fen Lisesi ikinci ve Özel Çakabey üçüncü oldu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı