Ege Haberleri

  Mısır üreticileri fiyattan memnun

  Ersan ERDOĞAN / MANİSA, (DHA)
  11.09.2015 - 11:08 | Son Güncelleme:

  MANİSA’daki Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin (TMO) 17 ilçenin tamamında mısır alımlarına başladığını söyledi. Başkan Kaçire, Manisa’daki mısır alım fiyatının, ülke genelindeki birçok ile göre daha yukarılarda olduğunu açıkladı.

  Mısır üreticileri fiyattan memnun

  Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Mustafa Kaçire, TMO tarafından Manisa için kilo fiyatı 725 kuruş olarak belirlenen mısır alımının, ülke genelinde birçok ile göre daha yukarıda ve iyi durumda olduğunu söyledi. TMO tarafından Manisa’da mısır alımlarının 17 ilçede başladığını belirten Kaçire, "TMO bu sene kilo fiyatını 725 kuruş olarak açıkladı. Geçen yıl kilosu 635 kuruş idi. Devletin alabileceği en iyi fiyat bu. Bunun üstünde bir rakam açıklanması ise beklenemezdi. Adana’daki üreticiler bile mısır kilosunu 630 kuruştan sattı. Manisa’daki alım fiyatı çok iyi durumda" dedi.

  Son olarak Kaçire, piyasadaki üzüm fiyatları dalgalanmasına ilişkin açıklama yaparak, "Üretici ile tüccar arasındaki fiyat konusuna karışamayız. Onların kendi bileceği iş fakat çiftçilerimiz ihtiyacı kadar satsın. İhtiyacı olmayan çiftçilerimiz üzümlerini hiç satmasın" diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı