Ege Haberleri

  Miniklerin büyük adımı

  Osman Nuri BOYACI DENİZLİ, (DHA)
  08.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Denizli’de Fahri Akçakoca Anaokulu öğrencileri, herkese örnek olacak, ‘Çocuktan Çocuğa Yardım Projesi’ gerçekleştirdi.

  DENİZLİ’de Fahri Akçakoca Anaokulu’nda, ‘Çocuktan Çocuğa Yardım Projesi’ gerçekleştirildi. Altı yaş grubundan 75 öğrenci öğretmen Pervin Demir ve dans eğitmeni Dilek Semerci’nin yönetiminde ‘Barış’ konulu çocuk müzikali hazırladı.
  En anlamlı destek
  Kentte ilk kez gerçekleştirilen çocuk müzikali EGS Kongre ve Kültür Merkezi’nde sahnelendi. Müzikalin satılan biletlerinden ve bağışlardan elde edilen 71 bin 320 lira Dokuzkavaklar Mahallesi’ndeki Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu’nun bahçesine yapılacak dört derslikli prefabrik ana sınıfı binasının inşaatında kullanılmak üzere Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’a teslim edildi.
  Bağış çekini Okul Müdürü Birgül Bozok’tan teslim alan Oğuz, minik öğrencilerin dev bir adım attıklarını söyleyerek, “Bu bağış şimdiye kadar Denizli’de eğitime katkı için yapılan en anlamlı desteklerden biri” dedi.
  Bağış kabul edilir
  Fahri Akçakoca Anaokulu Müdürü Birgül Bozok da bugüne kadar birçok projeye imza attıklarını belirterek, “Ancak bu proje kentimizde bir ilk ve ülkemize örnek olacak nitelikte. Bu projemizin hala desteğe açık olduğunu, her türlü yardımı kabul edebileceğimizi de söylemek istiyorum” diye konuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı