Ege Haberleri

  Miniklere geri dönüşüm semineri

  Hürriyet Haber
  12.01.2015 - 01:09 | Son Güncelleme:

  BAYRAKLI Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri ilkokul seviyesindeki çocuklara geri dönüşüm bilinci yerleştirmek için okulları tek tek gezerek dersler veriyor.


  Bayraklı Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü çalışanları Merkez İlkokulu dördüncü sınıf öğrencilerine dönüşüm semineri verdi. Seminerlerde atık pilden, atık yağa, kağıt ve cam gibi geri dönüşüme uygun materyallerin hayatımızdaki yeri öğrencilere anlatıldı. Dönüşümün ve çevre bilincinin gösterildiği videonun ardından soru cevap bölümüyle çocukların akıllarına takılan tüm sorular cevaplandırıldı. Geçen yıl 12 okulda verilen dönüşüm seminerinin bu yıl 18 okulda yapılması planlandığı belirtildi.
  Ayrıca Bayraklı Belediyesi seminerin yapıldığı okula atık pil ve yağ için toplama kutusu bırakıyor. Öğrenciler de bu kutulara evlerindeki kullanılmış pil ve atık yağları koyuyor. Öğrencilerde çevre bilincini yerleştirmek adına çalışmalar yaptıklarını belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, "Gerek okullarda verdiğimiz seminerlerle gerek semt merkezlerimiz aracılığıyla vatandaşlarımıza dönüşümün önemini anlatıyoruz. Belediye olarak da geri dönüşebilen her türlü maddenin toplanması için elimizden gelen gayreti de gösteriyoruz. Bu konu çok önemli. Özellikle çocuklarımıza küçük yaşlardan itibaren çevre bilinci iyi bir şekilde anlatmamız gerekiyor. Bu yönde ki çalışmalarımız sürecek" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı