Ege Haberleri

  Minikler trafiğin akışını öğrendi

  İlker KILIÇASLAN / MANİSA
  26.12.2014 - 01:18 | Son Güncelleme:

  MANİSA Büyükşehir Belediyesi ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü'nün işbirliğiyle geçen yıl Ekim ayında faaliyete giren Çocuk Trafik Eğitim Pisti'nde, şuana kadar 3 bin 640 öğrencinin trafik kurallarını uygulamalı öğrendiği açıklandı.


  Minikler trafiğin akışını öğrendi
  Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Daire Başkanı Mümin Deniz, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Bilge Ünal ve Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü Eğitim Büro Sorumlusu Komiser Yardımcısı Atalay Çırpan, eğitimleri yerinde inceledi. Trafik Eğitim Pisti'nin konferans salonunda slayt eşliğinde önce trafik kuralları konusunda teorik bilgi alan öğrenciler, ardından akülü araçlarıyla uygulamalı tura çıktı.
  Minikler trafiğin akışını öğrendi
  Miniklere belirli periyotlar halinde eğitim verdiklerini söyleyen Ünal, "Ağaç yaşken eğilir atasözünden hareketle, trafik kurallarını çocuklarımıza anlatmaya çalışıyoruz. Bünyemizdeki eğitim büro personelleri ile hem okullara gidip hem de trafik pistinde çocuklarımıza, gençlerimize trafik kurallarını öğretmeye çalışıyoruz. Böylece çocuklar trafik kurallarını ihlal eden büyükleri uyararak, onlara bir ders vermiş oluyor" dedi. İl genelindeki tüm öğrencilerin hedef alındığını söyleyen Deniz, "Trafik Eğitim Pistimiz hizmete girdiği günden bu zamana kadar yaklaşık 3 bin 640 minik öğrencisine trafik kuralları konusunda uygulamalı eğitim vermiştir" diye konuştu. Okullarda öğretmenler tarafından geliştirilen çeşitli trafik projelerine dikkat çeken Deniz, "Biz trafik konularında proje üreten öğretmenlere kapımız sonuna kadar açık. Gelsinler bu trafik eğitim parkından da istifade etsinler. O projelerini burada hayata geçirsinler. Biz onlara her türlü desteği veririz. Biz burayı bunlar için açtık. Onları da buraya davet ediyoruz" dedi.
  Minikler trafiğin akışını öğrendi
  Ulaşım Koordinasyon Daire Başkanı Deniz ile Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Ünal, eğitimine katılan miniklere sembolik olarak ehliyet belgesi verdi.
  Minikler trafiğin akışını öğrendi

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı