Ege Haberleri

  Mimarlar için özel kokteyl

  Mehmet KURT / İZMİR, (DHA)
  10.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Egemen Home Technology Center’da, Mimarlar Odası üyelerine yönelik düzenlenen kokteylle yeni ürünler tanıtıldı. Geceye çok sayıda mimar katıldı.

  ELEKTRİKLİ ev aletleri alanında uzun yıllardır İzmir’de hizmet veren Egemen Home Technology Center’da, Mimarlar Odası üyelerine yönelik düzenlenen kokteylle yeni ürünler tanıtıldı. Montrö Meydanı’nda bulunan Merkez Mağaza’da Firma Sahibi Metin Akşakar ev sahipliğinde verilen kokteyle damgasını vuran akıllı ev sistemi Control 4 oldu.
  Tek butonla
  Oteller, rezidanslar, evler ve daha birçok saha için çözümleriyle Control 4, kullanıldığı alanda elektrikle çalışan hemen hemen her şeyi kontrol edebilmesiyle mimarların ilgi odağı oldu. Uzmanların gerçekleştirdiği uygulama ile kumandası olan tüm elektroniklere kumanda edebiliyor ve fonksiyonları yönetilebiliyor. Kullanıcının belirlediği senaryalar, dokunmatik panel kumandalardan veya tek bir buton sayesinde, sadece bir düğmeye basılarak gerçekleştirebiliyor. Mesela bir sinema odası butonu yaratıp, bu butona basıldığında, projektörün, ses sisteminin, BluRay oynatıcının çalışması, perdenin inmesini aynı anda ışıkların sönmesi veya panjurların kapanması sağlanabiliyor.
  Kısacası Control 4 ile evdeki tüm iklimlendirme, sulama, elektronik, güvenlik ve daha birçok şeyi yönetebildiği kanıtlanan sistemin yanı sıra tanıtılan ilginç ürünler arasında, Yamaha’nın yenilenmiş ses projektörü, Sonos’un iki bölgeli internet radyosu ile ankastre grubunda Mielle, Siemens ve daha birçok markanın yer aldığı beyaz eşya grupları bulunuyor.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı