Ege Haberleri

  MHP'li Karataş "İlk turda İhsanoğlu" dedi

  Şahap AVCI / ALİAĞA (DHA)
  08.08.2014 - 01:27 | Son Güncelleme:

  İZMİR'in Aliağa İlçesi'ndeki MHP İlçe Başkanlığı'nı ziyaret eden MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş, Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday Ekmeleddin İhsanoğlu'na en yüksek oyun İzmir'den çıkacağını söyleyerek "Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ilk turda Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz" dedi.

  Cumhurbaşkanı seçimi öncesinde ziyaretlerine devam eden MHP İzmir İl Başkanı Necat Karataş ve MHP İzmir Eski Milletvekili Şenol Bal, MHP Aliağa İlçe Başkanı Abdurrehim Aydemir ile görüştü. MHP'ye katılan yaklaşık seksen kişi için rozet töreni düzenlenmesinin ardından MHP'li Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar'ın da ziyaret edildiği buluşmada Başkan Karataş, "Aliağa'da MHP İlçe Başkanı Aydemir ve Acar'ın uyumlu olarak yürüttüğü ekip çalışması başarıyı getirdi. Başkan Acar'ın sorumluluğu büyük. Aliağa'da yapılan hizmetler diğer tüm ilçelere örnek olacak" diye konuştu.

  10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanı seçimlerine yaklaşırken ziyaretlerini aralıksız olarak sürdürdüklerini dile getiren Karataş, "Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu'nu ilk turda Cumhurbaşkanı olarak göreceğiz" dedi. İhsanoğlu'nun Türk milletinin tamamını benimseyen, her kesimi kucaklayan iyi bir Türk evladı olduğunu ileri süren Karataş, "Türkiye'yi milli meselelerde çıkmaza sokan, 17-25 Aralık tarihinde yaptığı yolsuzluklar milletçe bilinen birinin Cumhurbaşkanı olması yolunda önünü kesebilmek için seçimlerde Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu diyoruz" diye konuştu.

  "EN YÜKSEK OY İZMİR'DEN"

  En yüksek oyun İzmir'den çıkacağını söyleyen Karataş, "İzmir milli hassasiyete sahip büyük bir metropol. Mahalli seçimlerde AKP adaylarının aldığı oy göz önünde bulundurulmamalıdır. AKP'ye oy verenlerin bile Cumhurbaşkanı seçimlerinde İhsanoğlu'na oy vereceğini düşünüyorum. Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu başından beri yürüttüğü propagandası ve duruşuyla halkın Cumhurbaşkanı olacağı kanaatini oluşturdu. 81 vilayette en yüksek oyun İzmir'den çıkacağını düşünüyorum" dedi. Anketlerde Tayyip Erdoğan'ın diğer adaylardan daha fazla oy aldığı sorusu üzerine anketlere güvenmediğini belirten Karataş, "Anketi yapan şirketlere bakmak lazım. Türk milliyetçiliğini ayaklar altına alan bir adaya neden oy versinler? Biz bunun kararını almıştık, anketlerle uğraşmayacağız. Bunlara kulak asmayacağız. Hiçbir MHP'li AKP adayına oy vermez" diye konuştu.

  MHP İzmir Eski Milletvekili Şenol Bal ise şunları söyledi: "İnsanların birbirlerine düşman haline getirildiği bir ülkede, değerlere sahip çıkan, eşit ve adalete inanan birine ihtiyaç duyulduğu için halkın sağ duyusuna güvenerek İhsanoğlu'nun Cumhurbaşkanı olacağını söylüyoruz"

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı