GeriEge MHP İzmir’de yeni istifalar
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

MHP İzmir’de yeni istifalar

MHP İzmir’de yeni istifalar

MHP’nin İzmir teşkilatında olağanüstü Kurultay’a imza verenlerin görevden alınması tepkiye ve yeni istifalara neden oldu. İl yönetiminde 1’i İl Başkan Yardımcısı 6’sı il yönetim kurulu üyesi toplam 7 kişi görevlerinden istifa etti.

MHP İzmir’de, Torbalı İlçe Başkanı Yurdadoğ Mutlu ile Buca İlçe Başkanı Ali Karakuş’un dün Kurultay’a imza verdikleri gerekçesiyle Kemalpaşa İlçe Başkanı Mustafa Gözütok’un da yönetimindeki eksiklikler nedeniyle görevden alınması, yeni istafalara yolaçtı. MHP’nin sosyal işlerden sorumlu İzmir İl Başkan Yardımcısı Murat Koçyiğit ve il yönetim kurulu üyelerinden Sertaç Teknecioğlu, Serdar Canko, Selim Acar, Yusuf Bağcı, Abdullah Durak, Erkan Deniz görevlerinden istifa etti.

Koçyiğit, istifa dilekçesinde şu ifadeleri yazdı.

"Bir süredir devam eden fikir ayrılıklarının gün geçtikçe daha da vahim bir hal alması, İzmir il teşkilatının parti içi bölünmelere karşı dik bir duruş sergileyememesi, benim gibi birçok ülkücüyü üzüntüye boğmuştur. Bununla birlikte üyesi olduğum MHP Buca’nın ve diğer güzide ilçe başkanlarının teşkilatlarının usulsüzcü görevden alınması nedeniyle görevimden istifa ediyorum."

ŞANLI'DAN AÇIKLAMA: İMZAYLA UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOK

MHP İzmir Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Sayit Şanlı görev değişiklikleri ve yeni atamalarla ilgili yazılı açıklama yaptı. Şanlı açıklamasında şu görüşlere değindi, 

 "Bayraklı ilçe teşkilatımız daha önceden ilçe başkanımız ve bazı yöneticimizle birlikte istifa etmişti. Görevlendirmeyle ilçedeki çalışmalarını sürdüren Mehmet Aydın kardeşimize ve oluşturduğu yönetime resmi atama geldi. Bayındır ilçe teşkilatımızda da buna benzer bir fiili durum vardı. İlçe başkanımız istifa etmiş, teşkilat çalışmalarımız verimli yürütülemiyordu. Dava arkadaşımız Hüseyin Karakaya’ya ve oluşturduğu yönetime genel merkezimiz tarafından atama görev verildi. Keza Narlıdere ilçe teşkilatımız uzun zamandır çalışmıyordu. Metin Keskin kardeşimiz kuruluş çalışmalarını başlattı. Yönetimini oluşturdu. Onun da resmi ataması geldi. Kemalpaşa ilçe teşkilatımız da ise durum ilçe Başkanımız Mustafa Gözütok yönetiminde tekrar yapılanmaya gidildi. Kemalpaşa önemli bir ilçe bu sebeple yapısını güçlendirdik. İlçe başkanımız Gözütok başkanlığında yine güzel bir yönetim oluştu.

Buca ve Torbalı ilçe teşkilatlarımızdaki görev değişiklikleri de bir teşkilatçı için normal sayılabilecek işleyiş örneğidir.  Abartmamak gerekir. Fakat bunun imza vermekle uzaktan yakından bir ilgisi bulunmamaktadır. Şayet öyle olsaydı, birçok ilçe başkanımız imza verdi. Durum farklı olurdu. Bu arkadaşlarımızın görevden alınış sebepleri parti disiplinine uymayan ve izin alınmadan faaliyetler gerçekleştirmektir. Yarım asırlık kurumsal kimliğe sahip partimizde kurallar işler. Bu arkadaşlarımız keşke attıkları bazı adımları üst mercilere danışarak ve bilgi vererek atsalardı. Bilhassa parti meselelerini basın önüne çıkararak maksadı aşan sözlerle teşkilat içerisinde görev yapanlara sert eleştirilerde bulunmaları ve bulunanlara imkan sağlamaları da kendileri açısından gerçekten hoş olmamıştır. Bizler psikolojilerini bir yere kadar anlıyor fakat daha ötesi için de üzülüyoruz. Biz teşkilatçıyız, teşkilat ne derse o olur. Bu bizim vazgeçemeyeceğimiz temel ilkelerimizdendir."

 

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle