Ege Haberleri

  Mezbaha için birlik çağrısı

  Cihan DURAK / İZMİR (DHA)
  13.06.2013 - 00:00 | Son Güncelleme:

  İZMİR Ticaret Borsası (İTB) Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ile Meclis Başkanı Barış Kocagöz Ticaret Odası’nı ziyaret etti. Buca Kaynaklar bulunan TANSAŞ Entegre Et Tesisi’ni almaktan vazgeçtiklerini söyleyen İTO Başkanı Ekrem Demirtaş, Kestelli’ye hayvan borsası ve mezbahayı birlikte kurma teklifinde bulundu.


   

  Mezbaha konusunu Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na aktardıklarını belirten Demirtaş, “Belediye bu konuda bir girişim yapmayacakmış. Biz sadece mezbaha değil, hayvan borsası ile mezbahayı birlikte kuracağız. Hazine arazisi üzerine belediyenin yaptığı bir tahsis var. Tahsis süresi sona erdiği için yüksek para istiyor, doğal olarak belediye para vermiyor. Zaten yer sıkıntılı ve bunun düzeltilmesi için çok da masraf gerekiyor. Onun yerine uygun bir yerde mezbaha kuralım. Bu hayvan borsası ile birlikte onu da gündemimize alalım. Ortak ne yapabiliriz bakalım. Bunun dışında borsamızın her türlü girişiminde biz de ortak olmayı ve paylaşmayı bir prensip kabul ediyoruz. Bundan sonraki düşünce ve planlarınızda yanınızdayız” dedi.
  Gıda ve tarım konusunda İzmir’in öncelikleri arasında yer aldığını belirten Demirtaş, “Verimli topraklarımızla tarımda da belli bir başarıyı yakalamalıyız” diye konuştu. 

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı