Ege Haberleri

  Mezarlığı su bastı

  Turan GÜLTEKİN/ HÜRRİYET
  14.12.2014 - 01:10 | Son Güncelleme:

  İZMİR’de haftabaşından beri etkili olan aşırı yağış yüzünden Buca ve Bornova arasında kalan Gökdere Mezarlığı’nı su bastı.

  Arazi eğimli olduğu için alt kısımlarda biriken yağmur suları, tamamına yakını yeni olan mezarların çökmesine neden oldu. Balçık deryasına dönen mezarlıkta yeni gömüler kepçe yardımıyla yapılırken, dışarıdan toprak taşıyan vatandaşlar yakınlarının mezarlarını onardı. Bazı mezarların tamamen açılarak ölülerin su yüzüne çıktığı da iddia edildi.

  Mezarlığı su bastı


  Telefonla haber verdiler
  Ağustos ayında kaybettiği annesi Zahide Aslan’ın mezarının içine girerek onarmaya çalışan Halil Aslan, olayı telefonla öğrendiğini söyledi. Aslan, “Mezarın üzerinde toprak kalmamış. Annemin üzerine koyduğumuz betonlar kırılmış, çıkartıp yeniden düzenlemeye çalışıyorum” diye konuştu.

  Mezarlığı su bastı

  Torunu Halil Sağlam’ın mezarını ziyaret ettiğini söyleyen Abdullah Sağlam ise, “Geldiğimde neredeyse bütün mezarların çökmüş olduğunu gördüm. Torunumun mezarı da çökmüştü üzerine toprak serdim” dedi. Oğlu Mehmet İsa Dumlu’yu iş kazasında kaybeden Necmettin Dumlu mezarın üzerinde su birikmemesi için branda serdi. Eşiyle mezarı onaran Dumlu, “Oğlum öleli 3 ay bile olmadı. Mezarı düzelttim brandayla örttüm ki bir daha çökmesin” diye konuştu.

  Mezarlığı su bastı


  Daha yapım aşamasında
  Öte yandan Gökdere Mezarlığı’nın henüz yapım aşamasında olduğunu ve Büyükşehir Belediyesi tarafından teslim alınmadığı öğrenildi. Büyükşehir Belediyesi yetkilileri mezarlıktaki eğimin aşırı yağmurda su baskınına neden olduğunu, yaşanan sıkıntının aşılması için çalışmaların yapıldığını dile getirdi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı