Ege Haberleri

  Metro dükkanları gözde

  Hürriyet Haber
  28.09.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Günde ortalama 50 bin yolcu taşıyan İzmir Metrosu'nun, 10 ile 67 metrekare arasındaki 17 dükkanını kiralamak isteyenler, ihale duyurusu bile yapılmadan yarışa girdi

  İZMİR Metrosu, alışveriş dünyası için yeni bir pazar oldu. Konak, Üçyol ve Çankaya istasyonlarında yeralan toplam 17 dükkanı kiralamak için henüz gazete ilanı bile vermeyen Metro A.Ş.'ye yaklaşık 50 başvuru yapıldı. Yetkililer, kiralamanın teklif alma usulüyle Ekim veya Kasım aylarında yapılacağını belirtti.

  Müracaatlar başladı bile

  KONAK'ta 10, Üçyol'da 6 ve Çankaya'daki 1 dükkanı kiralamak için gazete ve sayısal loto bayileri, bijuteri, gümüş takı, hediyelik eşya satıcıları, ayakkabı ve konfeksiyoncular talip oldu. Toplam kullanım alanı 416 metrekare olan dükkanların büyüklüğü 10 ile 67 metrekare arasında değişiyor.

  Önce ilanla duyurulacak

  METRO A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Koç, Konak ve Çankaya İstasyonu'nu günde 10 bin, Üçyol'u ise 15 bin kişinin kullandığını belirterek, ‘‘Hazırlıklarımızı yapıyoruz. İlan yayınlandıktan sonra gelecek taleplere göre, hangi sektörlerden firmalara yer vereceğimizi kararlaştırıp teklifleri alacağız’’ dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı