Ege Haberleri

  Metro bitince rahatlayacağım

  Elif DEMİRCİ, (DHA)
  27.07.2012 - 16:47 | Son Güncelleme:

  Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ile CHP İzmir İl Başkanı Ali Engin, Karabağlar İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti.

  Ziyarete Karabağlar Belediye Başkanı Sıtkı Kürüm ve İlçe Başkanı Polat Manduz katıldı.
  Kürüm, Kocaoğlu’na, “İnönü Caddesi’nin tamamlanması, metronun bitmesi ve ilçeye yakışacak bir belediye binası gibi projeler önemli. Biz sizden destek bekliyoruz. Evlat babadan ister. Biz de istiyoruz. Sizin de bizden esirgemeyeceğini biliyoruz” dedi.
  Kocaoğlu ise, metrodan vazgeçmeyi hiç düşünmediklerini belirterek, şunları söyledi:“18 senedir belediye başkanlığı yapıp bir istasyon bile ilerleyemeyenler var. Metro projeleri uzun solukludur. Her adımda bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Metroda sona geldik ama her gün bir problem çıkıyor. Yerin atındayız. 3-5 ay daha çalışıp metroyu Hatay’a, oradan da Göztepe’ye ulaştıracağız. Önemli olan zor işlerde irade koymaktır. Görevimiz bu iradeyi koymak. Aklımızdan ‘vazgeçelim mi’ diye bir fikir hiç geçmedi. Tamamlanan metrolara bir bakın, öngörülmüş zamanda biten metro yok. 2005’ten beri sabır küpü olduk. Canımızı dişimize taktık çalışıyoruz. Bitince ‘oh’ diyeceğiz. En çok da ben rahatlayacağım.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı