Ege Haberleri

  Mermerler arasında 3 milyon Euroluk eroin

  Taylan YILDIRIM (DHA)
  05.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Narkotik timlerinin operasyonunda, 85 kilo 80 gram eroin bulundu. İran’dan mermerlerin içinde getirilen eroinin deniz yoluyla İtalya’ya götürüleceği bildirildi.

  İZMİR’de narkotik timlerinin düzenlediği operasyonda, İran-İtalya uyuşturucu hattı deşifre edildi. TIR dorsesindeki mermerler arasına saklanan, piyasa değeri 3 milyon Euro olan 85 kilo 80 gram eroin, narkotik köpeği Atak tarafından bulundu. Gözaltına alınan üç kişi adliyeye sevk edildi.
  TIR garajına baskın
  İran’dan getirilen eroinin deniz yoluyla İtalya’ya götürüceği bilgisini alan Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotik Büro Amirliği ekipleri, çalışma başlattı. Ekiplerin araştırmalarının ardından eroinin bulunduğu TIR garajı tespit edildi. Uyuşturucu sevkiyatı yapacak kişilerin kimliklerinin belirlenmesiyle birlikte de operasyona başlandı. Narkotik timlerinin TIR garajına yaptıkları baskında, İtalya plakalı TIR’ın dorsesindeki mermerler arasına gizlenmiş 159 paket halinde toplam 85 kilo 80 gram eroini narkotik köpeği Atak, buldu.  Baskında, hepsi Türk olan TIR şoförü İ.U., nakliye firması yetkilisi N.F. ile aracı şirket yetkilisi Ö.Y. gözaltına alındı. Operasyon kapsamında 6 kişinin de ifadesine başvurulduğu öğrenildi. Gözaltındaki zanlıların sorgularından ve polisin araştırmasından, mermerin Muğla’dan ihracat amaçlı İzmir’e getirildiği, İran’da üretilen uyuşturucunun da Van üzerinden yurda sokulduktan sonra başka bir araçla İzmir’e ulaştırılıp, gizlendiği saptandı.
  Piyasa değeri 3 milyon Euro
  Piyasa değerinin 3 milyon Euro olduğu bildirilen saf eroinin, TIR dorsesinde Çeşme’den gemiye yüklenerek İtalya’ya götürülmesinin, oradan da Avrupa ülkelerine dağıtılmasının planlandığı belirlendi. Gözaltındaki zalılar, İ.U., N.F. ve Ö.Y., işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı