Ege Haberleri

  Mehmet Ağar'dan teşekkür ziyareti

  Murat GÜRKAN / YENİPAZAR, (DHA)
  28.06.2013 - 14:52 | Son Güncelleme:

  İÇİŞLERİ ve Adalet eski bakanlarından, Demokrat Parti eski genel başkanı Mehmet Ağar, Susurluk Davası kapsamında aldığı ceza nedeniyle yattığı Yenipazar Cezaevi'nde, kendisine gösterdikleri misafirperverlik nedeniyle ilçeye teşekkür ziyaretinde bulundu.


  Beraberinde iki iş adamıyla Yenipazar'a gelen Mehmet Ağar, ilk ziyaretini cezaevine yaptı. Ağar, cezaevi müdürü ve gardiyanlar tarafından nimaziye girişinde karşılandı. Ağar'ın cezaevine girmesinin ardından korumalarının iki tepsi baklava ve tencere, tava gibi mutfak eşyalarından oluşan iki poşet hediyeyi cezaevine taşıdıkları görüldü. İçeride yaklaşık bir saat kalan Ağar, çıkışta gazetecilere yaptığı açıklamada, “Burada yattığım süre içeresinde beni misafir eden cezaevi görevlileri ve Yenipazar halkına teşekkür etmek amacıyla geldim. Cuma namazını kıldıktın sonra, döneceğim” dedi. Ağar, daha sonra “Altın Makas” berber dükkanına geçip, cezaevinde kaldığı dönemde kendisini traş eden İbrahim Başoğlu'na sakal traşı oldu. Traş sonrası gazetecilerle hatıra fotografı da çektiren Ağar, Cuma Namazı'nı kılmak için Çarşı Camisi'ne geçti. Namazın bitiminde Ağar, bu kez caminin karşısındaki Turgut Özal Parkı'nda, konulan masalarda 2 bin kişiye pide ziyafeti çekti.

  Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi Mehmet Ağar'ı, Susurluk Davası kapsamında Emniyet Genel Müdürü olduğu dönemde “Cürüm İşlemek İçin Silahlı Teşekkül Oluşturduğu” ididasıyla 5 yıl hapis cezasına çarptırmıştı. Bu ceza onanmıştı. Yenipazar Cezaevi'nde bir yıl hapis yatan Ağar, 4. Yargı Paketi çerçevesinde avukatının başvurusu üzerine denetimli serbestlikten yararlanıp, geçen 30 Nisan'da tahliye edilmişti. Ağar'ın İnfaz Kanunu gereği 1 yıl daha daha cezaevinde yatması gerekiyordu.
  Fotoğraflı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı